REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Łódź mocno stawia na sport. Kolejny obiekt w budowie

  • Autor: UM Łódź
  • 03 sie 2017 11:04
fot. pixabay.com

Do 22 lutego 2018 r. ma się zakończyć budowa małej hali sportowej przy al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi. Obiekt wart 38 mln zł powstaje z pieniędzy miejskich. Prace przebiegają zgodnie z aktualnym harmonogramem.

REKLAMA

- Na przełomie sierpnia i września planujemy zakończyć montaż konstrukcji stalowej dachu. Aktualnie zwozimy pierwsze elementy i scalamy je do postaci montażowej, która w powietrzu utworzy cały dźwigar. Instalacja pierwszego odbędzie się w przyszłym tygodniu. Kolejnym etapem będzie poszycie dachu – poinformował Jakub Oczkowski z Mostów Łódź. Dodał, że równocześnie trwa montaż konstrukcji stalowej od strony zewnętrznej budynku. W drugiej połowie sierpnia rozpoczną się natomiast prace przy elewacji wentylowanej.

Nowa hala powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie wykończonej ciemnym szkłem trybuny stadionu piłkarskiego oraz w niewielkiej odległości od Atlas Areny. Z surową, betonową elewacją tej ostatniej ma kontrastować czerwony kolor nowego obiektu. Hala ma mieć miejsca dla 3017 widzów, z czego 2129 na trybunach stałych i 888 na teleskopowych.

Obiekt będzie spełniał przede wszystkim funkcje sportowe. Jest przewidziany do organizowania imprez krajowych w trzech podstawowych dyscyplinach: koszykówce, piłce ręcznej i siatkówce oraz innych, wymagających areny o podobnej wielkości. Po złożeniu trybun teleskopowych płyta główna może zostać podzielona na trzy niezależne boiska treningowe.

Wykonawcą projektu jest konsorcjum spółek PRM Mosty Łódź i SKB, które za realizację inwestycji otrzyma wynagrodzenie w wysokości 38 008 185,42 zł. Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na 22 lutego 2018 r. - podaje oficjalny portal miejski Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY