REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Łódź: na Księżym Młynie świecą stylowe latarnie

  • Autor: UM Łódź
  • 08 sty 2015 13:26
fot. pixabay.com

Latarnie zostały specjalnie zaprojektowane i wykonywane przez łódzkiego rzemieślnika. Ich detale wzorowane są na historycznych łódzkich latarniach gazowych.

REKLAMA

Projekt rewitalizacji Księżego Młyna rozpoczęliśmy w 2012 roku. Prace na dobre ruszyły jednak na przełomie 2013 i 2014 roku. Dwa budynki są już zrewitalizowane, trzeci będzie gotowy pod koniec lutego. Księży Młyn staje się miejscem, w którym coraz lepiej się mieszka i do którego chcemy przychodzić, spędzać tu wolny czas - mówiła na konferencji prasowej prezydent Hanna Zdanowska.

Rozpoczęto modernizację przestrzeni publicznej Księżego Młyna. Już jest gotowy teren rekreacyjny z estradą, własnym zasilaniem i oświetleniem, Nowy Koci Szlak i wszystkie zaplanowane ogrodzenia.

Pojawiły się specjalnie zaprojektowane i wykonywane przez łódzkiego rzemieślnika latarnie. Lampy stojące na terenach zadrzewionych mają szklane daszki, aby oświetlać drzewa, na budynkach wprowadzamy kinkiety latarń na wzór jednych z najstarszych opraw oświetleniowych, jakie występowały w Polsce - informuje łódzki magistrat.

- Ogrodzenia już czekają na zamontowanie, podobnie latarnie. Połowa terenu Księżego Młyna jest już oświetlona - podkreślił Arkadiusz Bogusławski, szef projektu rewitalizacji Księżego Młyna.

Wykonana została ścieżka rowerowa od ul. Tymienieckiego do ul. Księży Młyn. Wyremontowano pięć pracowni dla twórców. Koszt dokończenia rewitalizacji Księżego Młyna został oszacowany na 64 miliony złotych, a wartość dofinansowania ze środków UE powinna wynieść 40 milionów złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY