REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Łódź: Nowotargowa będzie węższa i zielona. Na Targowej powstanie woonerf

  • Autor: UM Łódź
  • 06 paź 2017 11:01
Łódź: Nowotargowa będzie węższa i zielona. Na Targowej powstanie woonerf
fot. UM Łódź

Kolejne dobre zmiany w Łodzi, które są istotne dla przyszłości całego Nowego Centrum Łodzi. Za dwa lata ulica Nowotargowa połączy al. Piłsudskiego z dworcem Fabrycznym. Nowa ulica będzie węższa niż początkowo planowano i bardziej zielona. Natomiast ulica Targowa zostanie przebudowana na kształt woonerfu.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Łodzi, zakończyły się prace projektowe kolejnego odcinka ulicy Nowotargowej, która połączy dworzec Łódź Fabryczna z al. Piłsudskiego. Jeszcze w 2017 roku ogłoszony zostanie przetarg, tak by wiosną 2018 r. mogła rozpocząć się budowa.

Po zakończeniu prac ulicą Nowotargową bezpośrednio dojedziemy od al. Piłsudskiego do dworca Łódź Fabryczna i Nowego Centrum Łodzi. Ulica będzie miała po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Jest to między innymi efekt rozmów z mieszkańcami oraz społecznikami. Początkowo planiści przewidywali po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.  Dobre skomunikowanie dworca jest istotne dla przyszłości całego Nowego Centrum Łodzi, które rozbudowuje się bardzo intensywnie.

Ulica Nowotargowa od al. Piłsudskiego, w kierunku dworca, będzie przebiegać w obecnym śladzie ul. Targowej. Za Nawrot nieco odbije na wschód, podzieli istniejący kwartał, by w okolicy Tuwima połączyć się z al. Rodziny Scheiblerów. Wzdłuż ulicy Nowotargowej powstaną też chodniki oraz trasa dla rowerzystów, a także sporo zieleni.

Katarzyna Mikołajec, zastępca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich poinformowała, że w ramach tej inwestycji, oprócz budowy ulicy Nowotargowej, dodatkowo zostanie wyremontowana istniejąca ulica Targowa na odcinku od EC1 aż do jej włączenia w ul. Nowotargową. Ruch na ul. Targowej zostanie uspokojony, dodatkowo zostaną przy niej posadzone 32 nowe drzewa i niemal 900 krzewów. Cała inwestycja będzie podzielona na etapy i powinna zakończyć się pod koniec 2019 roku. Na ten cel w budżecie miasta zarezerwowanych jest ok. 30 milionów zł.

Przypomnijmy, że odcinek ulicy Nowotargowej od ul. Uniwersyteckiej do ul. Tuwima (obecna nazwa: al. Rodziny Scheiblerów) powstał w ramach budowy dworca Łódź Fabryczna.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY