REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Łódź: Panattoni Europe z nowym centrum logistycznym

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 28 lip 2014 09:57
Łódź: Panattoni Europe z nowym centrum logistycznym
fot. UM Łódź
Łódź: Panattoni Europe z nowym centrum logistycznym
Łódź: Panattoni Europe z nowym centrum logistycznym

- Decyzja o kolejnej inwestycji firmy Panattoni w Łodzi jest potwierdzeniem silnej pozycji rynku łódzkiego i jego znakomitych perspektyw na dalszy rozwój - powiedziała Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi przy okazji wmurowania kamienia węgielnego.

REKLAMA

- Branża logistyki i transportu stanowi jeden z kluczowych i najbardziej perspektywicznych sektorów w Łodzi. Cieszy fakt, że kolejne firmy wykorzystują potencjał naszego miasta i decydują się na ulokowanie tu swoich inwestycji. Ze swojej strony zapewniam o wsparciu w realizacji projektów, dzięki którym Łódź rozwija się gospodarczo - powiedziała prezydent miasta Łodzi Hanna Zdanowska w trakcie uroczystości wmurowania kamienia węgielnego. Dodała również, że budowana właśnie nowa linia tramwajowa znacznie ułatwi dojazd do obiektów firmy.

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce, realizuje piąty etap budowy Panattoni Park Łódź East. W nowym centrum logistyczno-produkcyjnym o powierzchni 187 000 m.kw. położonym na Olechowie, zatrudnienie znajdzie około 300 osób.

Wmurowano kamień węgielny pod ostatni budynek o powierzchni 24 000 m. kw. Pierwsi najemcy, z którymi podpisano już umowy, to: zajmujący ok. 11 000 m.kw. BSH polska spółka-córka koncernu BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH, największego producenta sprzętu gospodarstwa domowego w Europie, obecnego w Polsce z takimi markami jak Bosch, Siemens, Gaggenau oraz Zelmer. 5 500 m.kw. zajmie GEFCO Polska, należąca do Grupy GEFCO, lidera w dziedzinie logistyki dla przemysłu i motoryzacji.

Panattoni Europe ma już w łódzkim cztery nowoczesne kompleksy dystrybucyjne o łącznej powierzchni 340 700 m.kw. - trzy w Łodzi i jeden w Strykowie. - Potwierdza to atrakcyjność regionu dla najemców magazynowych i produkcyjnych, chociażby ze względu na swoje położenie i dobrą infrastrukturę transportową. Co więcej, przewiduje się, że okolice Łodzi będą cieszyły się coraz większym zainteresowaniem najemców w związku z budową odcinka autostrady A1 między Strykowem a Tuszynem - mówi Bartłomiej Krawiecki, Partner Zarządzający PE.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY