REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Łódź stawia na sport i... inwestuje w kolejny obiekt

  • Autor: UM Łódź
  • 24 lip 2017 14:20
fot. pixabay.com

Rozpoczęła się procedura związana z przetargiem na projekt modernizacji boiska lekkoatletycznego oraz budynku szatniowo - socjalnego na terenach Rudzkiego Klubu Sportowego w Łodzi. Na przygotowanie projektu radni przeznaczyli 150 tys. zł.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Łodzi, Wydział Sportu UMŁ skierował już do Wydziału Zamówień Publicznych odpowiedni wniosek i wkrótce zostanie ogłoszony przetarg. To początek inwestycji, której zwieńczeniem ma być nowoczesny i funkcjonalny obiekt lekkoatletyczny. - Chcemy jeszcze w tym roku zrobić kompleksowy projekt, a w 2018 rozpocząć prace modernizacyjne. Po stronie pani prezydent Hanny Zdanowskiej i mojej jest wielka determinacja, aby inwestycję rozpocząć i zakończyć. Potrzebujemy jednak i oczekujemy wsparcia ministerstwa sportu – poinformował na konferencji prasowej pierwszy wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

Zapowiedział, że po zrealizowaniu wszystkich procedur i przygotowaniu pełnej dokumentacji miasto wystąpi do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie inwestycji na poziomie 50 proc. Całkowity koszt planowanych prac szacowany jest na 14 mln zł, więc wkład ministerstwa miałby wynieść 7 mln zł. Trela ma nadzieję, że w 2019 roku będzie można otworzyć nowy RKS.

Dyrektor Wydziału Sportu Marek Kondraciuk poinformował, że rozpoczęła się już procedura związana z przetargiem na projekt modernizacji boiska lekkoatletycznego oraz budynku szatniowo - socjalnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY