REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Łódź: zamiast hotelu Centrum będzie biurowiec

  • Autor: Dziennik Łódzki
  • 02 lip 2014 13:03
Łódź: zamiast hotelu Centrum będzie biurowiec
Panorama Łodzi

Hotel Centrum w Łodzi nie przyjmuje już gości, od kilku dni jest zamknięty. Wkrótce ma zostać wyburzony, a na jego miejscu stanie kompleks usługowo-biurowy - informuje Dziennik Łódzki.

REKLAMA

Hotel należy do spółki Eko-Vit, która nie chce zdradzać planów inwestycyjnych. - Mamy decyzję o warunkach zabudowy, która pozwala na wyburzenie hotelu - mówi jedynie Piotr Biliński, łódzki architekt i przedstawiciel inwestora.

Warunki zabudowy dają inwestorowi możliwość wybudowania dwóch 12-piętrowych obiektów, części 7-piętrowej oraz parkingu. Nie wiadomo, czy w którejś z nich będzie hotel - czytamy na łamach Dziennika Łódzkiego.

Hotel Centrum wybudowano w 1976 roku. Ma 49 m wysokości i 13 pięter hotelowych. Gdy przyjmował gości, miał prawie 200 pokoi o standardzie czterech gwiazdek. Trzy lata temu należąca do Skarbu Państwa spółka Centrum Hotele, zarządzająca łódzkimi hotelami: Centrum, Savoy, Światowit, Polonia i Mazowiecki, została sprzedana łódzkiej firmie z branży napojów Eko-Vit. Za 85 proc. udziałów zapłaciła 43 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY