REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Łódź zyskała nowe miejsce do wypoczynku i rekreacji

  • Autor: UM Łódź
  • 07 sie 2017 11:21
fot. pixabay.com

Na finiszu pierwszy etap prac na tzw. stawie Wasiaka przy ul. Kryzysowej, w rejonie ulicy Łagiewnickiej. Łódź zyskała kolejne miejsce, gdzie mieszkańcy mogą odpocząć i zrelaksować się.

REKLAMA

Piękny krajobraz, siłownia plenerowa, około 1,5 km trasy wokół zbiornika, nowe chodniki i ławki - tak wygląda nowe oblicze stawu Wasiaka. Miasto przeznaczyło już około 350 tys. złotych na modernizację tych terenów. Jednak to nie koniec zmian. W planach jest przeprowadzenie drugiego etapu prac, który zakłada budowę boiska do siatkówki i placu zabaw - informuje oficjalny portal miejski Łodzi.

- Warto rozglądać się w swoim otoczeniu i partycypować w decyzjach dotyczących przestrzeni, która nas otacza - mówi Grzegorz Justyński, dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ. Zachęcając do aktywnego uczestnictwa w budżecie obywatelskim przekonuje: - To znakomita okazja dla mieszkańców do wskazania miejsc, w które według nich warto zainwestować i zmieniać na lepsze. Aktywne obywatelstwo to szansa dla rozwoju miasta.

W ramach drugiego etapu, który rozpocznie się w ciągu najbliższego miesiąca i zostanie zrealizowany do końca tego roku, zaplanowane zostało: wybudowanie boiska do siatkówki plażowej i wybudowanie placu zabaw z kilkunastoma elementami zabawowymi

Wartość całego projektu około 800 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY