REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Łódzka odnowa. Dawna szkoła i zabytkowa willa z nową funkcją

  • Autor: UM Łódź
  • 09 mar 2018 15:02
Łódzka odnowa. Dawna szkoła i zabytkowa willa z nową funkcją
Łódź Buduje Centrum Zarządzania Kryzysowego i komendę Straży Miejskiej. W budynkach dawnej szkoły i willi trwają prace wykończeniowe , fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

W Łodzi orzy ul. Wólczańskiej 121/123 powstaje Centrum Zarządzania Kryzysowego i nowa siedziba Straży Miejskiej. W budynkach dawnej szkoły i zabytkowej willi zakończyły się już prace konstrukcyjne, a rozpoczęły wykończeniowe.

REKLAMA

Inwestycja rozpoczęła się jeszcze w 2016 roku w systemie zaprojektuj-buduj. W pierwszej połowie 2017 roku trwały prace porządkowe i wyburzenia oraz przygotowanie projektu do pozwolenia na budowę, które uprawomocniło się w sierpniu zeszłego roku. Wtedy też zaczęła się właściwa budowa - podaje oficjalny portal miejski Łodzi.

W zespole budynków zostały zdemontowane wszystkie instalacje, wewnętrzne ściany działowe oraz posadzki. Zostały dobudowane nowe kondygnacje, które są już zamknięte dachami. W budynkach wymieniona została stolarka okienna oraz zbudowany nowy szyb windowy. Wykonawca rozpoczął prace na zewnątrz budynku: izolację ścian piwnic oraz fundamentów. Niebawem rozpocznie wykańczanie elewacji budynków.

Prace wykończeniowe trwają także w zabytkowym budynku willi przy ul. Wólczańskiej, w którym powstanie punkt kontaktu z mieszkańcami. Są prowadzone pod nadzorem Miejskiego Konserwatora Zabytków. Historyczne okna zostały poddane renowacji. Prace przy odnowie elewacji rozpoczną się, kiedy temperatura w nocy będzie dodatnia.

Prace budowlane zakończą się w wakacje. Wtedy też rozpocznie się wyposażanie i przeprowadzka Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Straży Miejskiej do nowych siedzib.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY