REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Łódzki projekt Medusa Group już na kamieniu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 22 mar 2016 13:18
Łódzki projekt Medusa Group już na kamieniu
Nowa Fabryczna
Łódzki projekt Medusa Group już na kamieniu
Łódzki projekt Medusa Group już na kamieniu

Nowa Fabryczna będzie pierwszym budynkiem biurowym, który powstanie na terenie Nowego Centrum Łodzi. Właśnie odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod tę inwestycję.

REKLAMA

Wmurowanie aktu erekcyjnego oznacza, że budowa biurowca wkroczyła w kolejną fazę - dalsze prace budowlane będą realizowane już nad powierzchnią ziemi.

Biurowiec Nowa Fabryczna, zaprojektowany przez renomowaną śląską pracownię Medusa Group wyróżni oryginalna, ażurowa fasada. Projekt powstanie zgodnie z realizowaną przez Skanska ideą placemakingu, polegającą na tworzeniu w przestrzeni publicznej zielonych miejsc, które są zdrowe, użyteczne i otwarte nie tylko dla pracowników, ale dla wszystkich mieszkańców. Zgodnie z tą koncepcją, Nowa Fabryczna dostarczy m.in. przestronne, zielone patio oddane do dyspozycji łodzian. To wszystko sprawi, że projekt wpisze się w nową definicję tkanki miejskiej w ramach NCŁ.

Nowa Fabryczna zaoferuje powierzchnię do pracy dla ponad 2 tysięcy osób.

Nowa Fabryczna powstanie dokładnie naprzeciw Dworca Fabrycznego, który po ukończeniu będzie najnowocześniejszą stacją kolejową w Polsce. W okolicy znajdą się inne, kluczowe dla miasta inwestycje, w tym Brama Miasta, a także budynki dawnych elektrociepłowni – EC1 – Zachód, które obecnie pełni funkcję interaktywnego Centrum Nauki i Techniki oraz EC1 – Wschód, gdzie powstanie centrum kulturalno-artystyczne. Pracownicy biurowca Nowa Fabryczna oprócz ogólnodostępnego patio, będą mieli do dyspozycji m.in. nowoczesną infrastrukturę rowerową, w tym punkt roweru miejskiego. Budynek zostanie też wyposażony w loggie, czyli balkony wpisane w bryłę budynku, z których pracownicy będą mogli korzystać w przerwie w pracy. Projekt uzyska certyfikację w systemie LEED na poziomie Gold. Oddanie do użytku zaplanowane jest na przełom drugiego i trzeciego kwartału 2017 r.

Więcej o inwestycji na Propertynews.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY