REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Lublin inwestuje w nowy park

  • Autor: UM Lublin
  • 01 cze 2017 09:01
Lublin inwestuje w nowy park
fot. Pixabay

Po Ogrodzie Saskim, Parku Ludowym i zielonych skwerach miasto przystępuje do prac przy Parku Zawilcowa.

REKLAMA

W maju ruszają prace na 14 ha w dolinie rzeki Bystrzycy po dawnym składowisku odpadów w północno-wschodniej części miasta. Nowy park będzie gotowy jesienią 2018 r.

W nowej aranżacji pojawi się ponad 2,5 tys. drzew oraz kilkanaście tysięcy krzewów i kilkadziesiąt tysięcy bylin. W nawiązaniu do nazwy parku oraz w celu odtworzenia naturalnego środowiska, na dwóch obszarach zaprojektowano gaje z zawilcami.

W Parku powstanie Ogród sensoryczny, który ma pełnić funkcje edukacyjne dla najmłodszych mieszkańców miasta - informuje oficjalny portal miejski. W ogrodzie powstaną podwyższone rabaty, które dzielić będą ogród na strefę kontrastów ze ścieżką sensoryczną i strefę przyrodniczą.

W ramach projektu planowana jest budowa ciągów pieszo-rowerowych oraz instalacja elementów małej architektury a także hotele dla owadów, budki lęgowe i karmniki. W parku pojawi się zegar słoneczny a także w głębi parku skwer rekreacyjny z widokiem na dolinę Bystrzycy.

Koszt prac, wynikający z umowy z wykonawcą, to ponad 6,3 mln zł. Realizacja Parku Zawilcowa współfinansowana jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY