Lublin: nowoczesna hala targowa powstanie przy ul. RuskiejUM Lublin - 30-06-2014 11:53


Lubelski magistrat poczynił kolejny krok do powstania hali targowej. Radni zgodzili się na utworzenie miejskiej spółki, która zbuduje i będzie zarządzać halą przy ul. Ruskiej w Lublinie.

Nowy obiekt powstanie w miejscu, w którym obecnie znajduje się targowisko. Udziałowcami spółki byłoby Miasto, a także Nova i Bazar. W planach jest budowa dwupoziomowej hali z podziemnym parkingiem.

Do nowej hali przeniosą się kupcy z funkcjonującego jeszcze targu przy ul. Ruskiej. Gmina Lublin ma wnieść do spółki grunty, a dwa pozostałe podmioty zapewniłyby fundusze na budowę hali.

Działania związane z powstaniem spółki, która zajmie się budową obiektu są następstwem porozumienia z przedstawicielami spółek Bazar i Nova, które zostało zawarte w listopadzie 2013 r. Obecnie prowadzone są prace związane z rewitalizacją Podzamcza, a projekt powstania spółki wpisuje się w działania z tym związane.

Uchwała ma charakter intencyjny i upoważnia Prezydenta Miasta Lublin do podjęcia dalszych działań związanych z powstaniem spółki, jak prowadzenia rozmów czy dokonania niezbędnych formalności, w tym wyceny nieruchomości na których miałaby powstać hala.

Głosowanie nad uchwałą w sprawie wyrażenia woli powstania spółki z udziałem Gminy Lublin odbyło się 26 czerwca sesji Rady Miasta. Za projektem było 25 Radnych, nie było głosów sprzeciwiających się, 2 Radnych wstrzymało się.