REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Lublin wyróżniony za zieleń w mieście

  • Autor: lublin.eu
  • 12 lis 2014 15:27
Lublin wyróżniony za zieleń w mieście
Panorama Lublina

Miasto Lublin w ramach konkursu „Zielone Miasta – w stronę przyszłości!” otrzymało od wiceministra środowiska Piotra Otawskiego statuetkę jako wyróżnienie w kategorii „zieleń w mieście”. Konkurs pod patronatem Unii Europejskiej był rozgrywany w siedmiu kategoriach. Lublin startował w kategorii "Zieleń w mieście" z projektem Parku Jana Pawła II.

REKLAMA

Spotkanie podsumowujące konkurs "Zielone miasta - w stronę przyszłości" odbyło się 4 listopada w Ministerstwie Środowiska. Przedstawiciel Lublina został zaproszony na wizytę studyjną do Sztokholmu (pierwszej zielonej stolicy Europy). Na forum międzynarodowym, gdzie tematem będzie specyfika ochrony zieleni w metropoliach, zaprezentuje lubelskie doświadczenia w gospodarce zielenią miejską.

Park Jana Pawła II w Lublinie

Park Jana Pawła II zlokalizowany jest w jednym z wielu niezwykle cennych krajobrazowo i przyrodniczo wąwozów Lublina. Powstał zaledwie w 4 lata i zajmuje obszar ponad 22 hektarów.

Podczas tworzenia parku priorytetem było możliwie maksymalne zachowanie naturalnej rzeźby terenu w kształtowaniu kompozycyjno-krajobrazowym bez niwelowania i przekształcania zboczy dolin z możliwym dopuszczeniem mikroniwelacji jedynie jako niezbędnej dla realizacji projektowanych elementów zagospodarowania.

Funkcjonalność parku można opisywać kierując się wieloma kategoriami. Park służy młodym i starszym mieszkańcom miasta i jest parkiem rodzinnym. Dzieci mają tu place zabaw wyposażone w różne tory przeszkód, są boiska do siatkówki, kometki, koszykówki, tory dla deskorolek i wrotek. Na terenie parku odbywają się „zielone lekcje z ekologii”. Został zbudowany tutaj także mini amfiteatr, w którym odbywają się zajęci taneczne oraz przedstawienia organizowane przez lokalną społeczność.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY