REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ludzie chcą projektować i kreować własne przedmioty

  • Autor: purohotel.pl
  • 25 maj 2015 14:13
Ludzie chcą projektować i kreować własne przedmioty
Zakład w Poznaniu, fot. purohotel.pl

Na całym świecie powstają miejsca, w których ludzie mają dostęp do materiałów i maszyn. To tzw. "maker space" czy różnego rodzaju "lab-y". Jedno z nich - Zakład - mieści się w Poznaniu na Jeżycach.

REKLAMA

- W Berlinie czy w Stanach powstają miejsca takie jak TechSchop czy maker space. Założyliśmy ze znajomymi fundację i po cichu liczyliśmy, że trafimy z Zakładem w dziesiątkę, skoro w Poznaniu, a nawet w Polsce, powstawanie takich przestrzeni jeszcze raczkuje - mówi Paweł Janowski w rozmowie opublikowanej na blogu PuroHotel.pl

W Zakładzie kwitnie idea Do It Yourself (DIY). Jak opowiada Janowski, Zakład dzieli się na cztery obszary. Pierwszy, tak zwany Makerspace, polega na tym, że działa w określonych godzinach otwarcia. Można przyjść - bez umawiania się - żeby coś zrobić, zbudować, naprawić.

Drugi to szkolenia i warsztaty. Można nauczyć się konkretnych umiejętności: jak się szyje na maszynie do szycia lub spawa. Trzecia działka to co-working. Są osoby prowadzące u nas swoje działalności, mają własne klucze i całodobowy dostęp do Zakładu. - Czwarta działka wiąże się z usługami. Jeśli ktoś potrzebuje np. mebli, możemy mu zaproponować ciekawe rozwiązania. Mamy różnych specjalistów, więc jesteśmy w stanie szeroko myśleć nad zadaniami - mówi Paweł Janowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY