REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ludzki wymiar projektowania miast

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 sie 2015 14:17
Ludzki wymiar projektowania miast
fot. Fotolia

W Studio MDM przy Marszałkowskiej 9/15, w ramach letniego przeglądu kina społecznie zaangażowanego pod hasłem „Miasto, akcja!”, zaprezentowany zostanie film „The Human Scale” – ludzki wymiar projektowania miast, w reżyserii Andreasa Dalsggarda. Po filmie dyskusja z udziałem architektów skupionych wokół biura Jana Gehla.

REKLAMA

Współczesne metropolie cechują gigantyczne samochodowe estakady przecinające miasta i domy-wieże, w których istoty ludzkie żyją w zamkniętych, betonowych boksach.

Czy rzeczywistość dzisiejszych miejskich aglomeracji w jakikolwiek sposób odpowiada na potrzeby ich mieszkańców? Czy możliwe jest zaprojektowanie miasta w taki sposób, by zachować ludzką skalę? Do kogo należy miasto? Jak budować miasto przyjazne mieszkańcom? Jak powstrzymać dziką urbanistykę i pustoszenie wielkich aglomeracji?

Refleksję na powyższe tematy snują architekci skupieni wokół biura projektowego Jana Gehla, a po filmie, w ramach dyskusji z udziałem m.in. Roberta J. Moritza, inwestora projektu zrównoważonej dzielnicy Siewierz Jeziorna, dowiemy się jak powstrzymać proces wyludniania się wielkich aglomeracji i dlaczego warto inwestować w przyjazne człowiekowi projekty mieszkaniowe.

Film „The Human Scale” i dyskusja odbędzie się 3 września br. o godz. 18.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY