REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Luksusowe biura i wyjątkowa architektura. Jakie znaczenie ma lokalizacja?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 28 wrz 2015 11:06
Luksusowe biura i wyjątkowa architektura. Jakie znaczenie ma lokalizacja?
Biuro w OVO Wrocław
Luksusowe biura i wyjątkowa architektura. Jakie znaczenie ma lokalizacja?
Luksusowe biura i wyjątkowa architektura. Jakie znaczenie ma lokalizacja?

Ta zasada obowiązuje na całym świecie – prestiżowy adres jest istotnym elementem wizerunku firmy. Wartość i prestiż inwestycji podkreśla często wyjątkowa architektura. A w Polsce rośnie zapotrzebowanie na luksusowe powierzchnie biurowe.

REKLAMA

Co składa się na prestiż w przypadku biura? To coś więcej niż sama powierzchnia najwyższej klasy. Istotna jest także lokalizacja – położenie w ścisłym centrum miasta lub w dzielnicy doskonale rozpoznawalnej i postrzeganej jako wyjątkowo atrakcyjna. Każde miasto ma pod tym względem swoją specyfikę. Na przykład w Monachium prestiż oznacza posiadanie luksusowego biura przy Maximilianstrasse, a w Berliine przy Unter den Linden. W polskich miastach również kształtują się tego rodzaju lokalizacje.

– Polski rynek wchodzi obecnie w kolejny etap rozwoju. W Warszawie, Krakowie i Wrocławiu cały czas istnieje duże zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie biurowe. Jednak zauważamy, że najbardziej wymagający klienci coraz częściej poszukują biur luksusowych, czyli takich, których standard wykracza poza klasę A – mówi Krzysztof Jabłoński z Iglica Nieruchomości.

Czym jest prestiżowa lokalizacja?

Typowa powierzchnia biurowa klasy A oznacza m.in. wysoką jakością wykończenia wnętrz, klimatyzację, ponadprzeciętną wysokość pomieszczeń (co najmniej 2,70 m), a także bardzo dobrą lokalizacją wraz z dogodnym dojazdem.

– W przypadku luksusowych biur spełnione muszą być wszystkie warunki dla biur klasy A, w tym przede wszystkim unikatowa lokalizacja. Prestiżowa lokalizacja to taka, która m.in posiada dobre sąsiedztwo, tj. budynki o charakterze centro twórczym, domy handlowe, ciągi handlowo-usługowe, siedziby urzędów miejskich, charakterystyczne dla danego miasta lub dzielnicy obiekty kultury
i rozrywki – wyjaśnia Krzysztof Jabłoński.

Nie wystarczy przy tym, że budynek usytuowany jest w centrum. Musi to być jeszcze miejsce z wyjątkową atmosferą, najlepiej w sąsiedztwie zieleni, a przy tym blisko nurtu miejskiego życia i z niepowtarzalnym widokiem. Takich lokalizacji jest niewiele.

Czego jeszcze oczekują zainteresowani tego rodzaju powierzchniami biurowymi? Przywiązują wagę do szczegółów, których nie znajdziemy w typowej inwestycji klasy A.

– Zwracają uwagę m.in. na to, którędy będą wchodzić ich goście, gdzie i jak będą witani na samym początku. Znaczenie ma też architektura budynku oraz oczywiście dodatkowe usługi. Luksusowe biuro powinno być połączeniem komfortu, funkcjonalności, estetyki i niepowtarzalnej lokalizacji – mówi Ewa Omasta, manager ds. sprzedaży i marketingu OVO Wrocław, inwestycji oferującej m.in. luksusowe biura.

Lokalizacja – wartość dodana do wizerunku

Eksperci rynku nieruchomości zgodnie podkreślają, że z punktu widzenia kupujących luksusowe powierzchnie biurowe pod wynajem, im lepszy adres tego rodzaju budynku, tym wyższa jest rentowność inwestycji. Dzieje się tak dlatego, że najemcy jednoznacznie identyfikują prestiżowy adres z wartością dodaną do swojego wizerunku, co bezpośrednio przekłada na się jakość kontaktów biznesowych.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY