REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Luksusowy hotel nad Śniardwami nawiąże do mazurskiej zabudowy

  • Autor: PAP
  • 02 kwi 2015 13:21
Luksusowy hotel nad Śniardwami nawiąże do mazurskiej zabudowy
Nad Śniardwami powstanie luksusowy hotel, w tym roku ma ruszyć budowa, fot. Fotolia

Hotel w standardzie pięciogwiazdkowym powstanie między wsiami Okartowo, a Nowe Guty nad brzegiem Śniardw, największego polskiego jeziora. W tym roku ma ruszyć budowa. Obiekt będzie nawiązywał architektonicznie do tradycyjnej mazurskiej zabudowy.

REKLAMA

Nad brzegiem Śniardw, do 2016 roku powstanie luksusowy hotel. Jego budowa ma ruszyć już w tym roku - poinformował PAP burmistrz gminy Orzysz Zbigniew Włodkowski, na terenie której powstanie inwestycja.

Włodkowski poinformował PAP, że hotel w standardzie pięciogwiazdkowym powstanie między wsiami Okartowo, a Nowe Guty. - Teraz w tym miejscu nie ma żadnych zabudowań, jest dzika plaża - zaznaczył burmistrz. Zapewnił, że z uwagi na walory środowiskowe i krajobrazowe tego miejsca hotel będzie nawiązywał architektonicznie do tradycyjnej mazurskiej zabudowy (czerwona cegła, drewno, kamień jako podstawowe materiały budowlane).

Dotychczas nad samymi Śniardwami nie ma luksusowych hoteli, najbliższe w standardzie pięciu gwiazdek znajdują się w Mikołajkach i Giżycku. Samo jezioro Śniardwy jako trudne pod względem żeglarskim (zmienne wiatry i wiele miejsc z kamieniami pod lustrem wody) jest jednym z "dzikszych" mazurskich jezior. Dotąd w leżących nad jeziorami wsiach, m.in. Niedźwiedzim Rogu, czy Głodowie powstawały domy letniskowe i całoroczne, luksusowe wille. Nie ma jednak zabudowy hotelowej w wysokim standardzie.

Włodowski nie podał PAP, kto chce nad samymi Śniardwami zbudować hotel. Przyznał jedynie, że jest to spółka, która działa "w wielu branżach, a teraz chce wejść także w branżę turystyczną". Zdaniem burmistrza Orzysza spółka kupiła działkę nad jeziorem od Agencji Nieruchomości Rolnych już kilka lat temu tyle, że nie udawało się jej w tym czasie uzyskanie niezbędnych uzgodnień i pozwoleń.

- Teraz już nie ma przeszkód do realizacji inwestycji. W tym roku najpierw powstanie w tym miejscu mały pensjonat, a za rok gotowy ma być hotel w najwyższym standardzie - podkreślił Włodkowski.

Gmina Orzysz, dotychczas znana najbardziej z wojskowej jednostki karnej, chce się bardziej otworzyć na turystykę. Ma jej w tym pomóc m.in. cykl przygotowywanych na lato imprez rekreacyjnych i sportowych

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY