REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Lunapark na Zdrowiu zmieni się w park dla wszystkich

  • Autor: UM Łódź
  • 22 sty 2016 14:10
fot. Fotolia

W ramach łódzkiego budżetu obywatelskiego na rok 2016 powstanie „Strefa relaksu i rekreacji" w parku na Zdrowiu. Projekt był drugim najpopularniejszym wnioskiem w zadaniach ogólnomiejskich.

REKLAMA

Projekt będzie realizował Zarząd Zieleni Miejskiej, który przygotowuje właśnie przetarg na wykonanie koncepcji Strefy Wypoczynku, Rekreacji i Animacji. Zadanie jest zaplanowane jako wieloletnie i jego autorzy zamierzają w kolejnych latach składać następne wnioski z propozycjami rozbudowy strefy o kolejne elementy i atrakcje. W tym roku zostanie zrealizowany pierwszy etap - informuje oficjalny portal miejski Łodzi.

Urządzenia w Strefie będą dostosowane do możliwości i potrzeb osób z różnych grup wiekowych i sprawności: dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Na terenie strefy będzie możliwe prowadzenie działalności gospodarczej z zakresu gastronomii.

Będzie to jedno z najdroższych zadań realizowanych w tym roku w ramach budżetu obywatelskiego. Pomysłodawcą i autorką projektu była Małgorzata Niemczyk - posłanka na Sejm RP.

- Nie chcemy, żeby to był kolejny plac zabaw dla dzieci - chcemy, by to była strefa również dla seniorów oraz by mogły się tam odbywać różnego rodzaju animacje, organizowane przez fundacje, teatry czy innego rodzaju podmioty. Chciałabym również zaznaczyć, że nie ma takiego drugiego miejsca w Polsce - powiedziała Małgorzata Niemczyk.

Na Strefę Wypoczynku, Rekreacji i Animacji będą się składały: urządzenia do zabawy i rekreacji, m.in.: linaria, zjeżdżalnie, street workout, trampoliny, ścianki wspinaczkowe, strefa wody, hamaki, plac do gry w bule, mała architektura, zadaszona scena, nowa nawierzchnia, alejki, zieleń, skarpa, toaleta.

Projekt uzyskał 10438 głosów, a koszt inwestycji opiewa na 2,5 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY