REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Mac Stopa doceniony w Chicago

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 wrz 2015 12:12
Mac Stopa doceniony w Chicago
Mac Stopa Salvatore Pepe, Courtesy of Massive Design
Mac Stopa doceniony w Chicago
Mac Stopa doceniony w Chicago
Mac Stopa doceniony w Chicago
Mac Stopa doceniony w Chicago
Mac Stopa doceniony w Chicago
Mac Stopa doceniony w Chicago
Mac Stopa doceniony w Chicago
Mac Stopa doceniony w Chicago

Mac Stopa - główny architekt i projektant Massive Design został uhonorowany w Chicago. Doceniono design konsoli Move i pufy River Stone o bardzo organicznych kształtach.

REKLAMA

Jedną z największych atrakcji targów NeoCon 2015 były nagrody HIP (Honoring Industry People and Product). Nagrody zostały rozdane w słynnym budynku Merchandise Mart w Chicago. Ponad 500 architektów, projektantów i producentów stawiło się w Chicago, aby wspólnie uhonorować liderów branży handlowej oraz celebrować nowe osiągnięcia w dziedzinie projektowania i produkcji. Projekty Maca Stopy zdobyły pięć nagród HIP Awards for Design Solutions. Cztery z nich zostały przyznane projektom wyprodukowanym przez firmę Tonon: jedną nagrodę HIP Award przyznano konsoli Move, a trzy nagrody HIP Honoree Award pufie River Stone. Sam Mac Stopa został także uhonorowany nagrodą HIP Product Designer Honoree Award.

Innym wydarzeniem, które na pewno zapadło w pamięć gościom tegorocznych targów było rozstrzygnięcie konkursu Best of NeoCon Competition. Jury, liczące 50 osób, spędziło wcześniej trzy dni, oceniając około 350 produktów w 42 kategoriach. Firma Mosaico Digitale otrzymała nagrodę Best of NeoCon Gold Award za dwa projekty z wykorzystaniem żywicy, w tym wyjątkowe mozaikowe płytki o organicznych kształtach zdobione wzorami Trulli, będące częścią Pebble Collection zaprojektowanej przez Maca Stopę dla Mosaico Digitale.

Ciężkie meble wypełniające salony, pokoje hotelowe, a nawet biura, już dawno wyszły z mody. Zarówno projektanci, jak i klienci, szukają lżejszych mebli o bardziej organicznych kształtach. Move to rodzaj konsoli, zaprojektowanej przez Maca Stopę dla firmy Tonon, a jednocześnie element wystroju wnętrza, na który nie sposób nie zwrócić uwagi, niezależnie od umiejscowienia. Łączy w sobie nowoczesność i funkcjonalność, zapewniając dużo przestrzeni na przechowywanie niezbędnych przedmiotów, nie tracąc przy tym lekkiego charakteru. Konsola Move jest wykonana z dębu amerykańskiego lub z dębowych fornirowanych płyt MDF. Jest również dostępna w matowej czerni lub lakierowanej bieli. Półki i drzwiczki stanowią najbardziej charakterystyczne elementy tego projektu. Fronty konsoli Move dostępne są w dwóch wersjach. Mogą być wykonane z płyty MDF pokrytej okleiną z amerykańskiego orzecha lub dębu i ozdobione trójwymiarowym wykończeniem, ale można także zamówić wersję wyprodukowaną z innowacyjnego miękkiego w dotyku materiału o trójwymiarowej fakturze. Konsole Move są produkowane we Włoszech, za ich dystrybucję na terenie Stanów Zjednoczonych odpowiedzialna jest firma Sandler Seating, a na terenie Polski firma Marro.

Pufa River Stone zaprojektowana dla firmy Tonon zachwyca swoimi organicznymi kształtami, trójwymiarowym obiciem i miękką w dotyku powierzchnią. Jej zewnętrzna powłoka została wykonana z pianki poliuretanowej, dzięki czemu pufa jest niezwykle wygodna, wytrzymała, wodoodporna i łatwo się ją przenosi. W 100% higieniczna, nie zawiera elementów toksycznych i łatwo się czyści. Można ją kupić w wielu wersjach kolorystycznych i korzystać z niej zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz. Doskonale prezentuje się w hotelowym lobby, salonie czy barze, w hotelowych pokojach i salonach oraz sypialniach i łazienkach hotelowych apartamentów, ale także na otwartych tarasach, w kawiarniach, restauracjach i w barach. Na pufie River Stone można także wypoczywać w spa, na basenie czy w saunie, a także na siłowni, pod prysznicami, w szatniach, pokojach wypoczynkowych i poczekalniach. Pufy River Stone są produkowane we Włoszech, za ich dystrybucję na terenie Stanów Zjednoczonych odpowiedzialna jest firma Sandler Seating, a na terenie Polski firma Marro.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY