REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Maćków Pracownia Projektowa użyczyła klimatu Dubois 41

  • Autor: Property Design
  • 24 sty 2014 15:48
Maćków Pracownia Projektowa użyczyła klimatu Dubois 41
Maćków Pracownia Projektowa użyczyła klimatu Dubois 41
Maćków Pracownia Projektowa użyczyła klimatu Dubois 41

Maćków Pracownia Projektowa zaprojektował biurowiec klasy A - Dubois 41 we Wrocławiu, w dzielnicy Nadodrze. Inwestorem jest Nacarat. Łącznie, na najemców czeka 6800 mkw. powierzchni biurowej oraz 700 mkw. powierzchni usługowej do wynajęcia, w tym również przeznaczonej dla restauracji czy baru. Realizacja projektu rozpocznie się w lutym 2014 roku, a jej zakończenie w czerwcu 2016 roku.

REKLAMA

- Nadodrze jako jedna z nielicznych dzielnic Wrocławia, ale i miast Polski ma bardzo zwartą strukturę urbanistyczną, którą trzeba respektować. Ma też swój klimat, który idzie w określonym już kierunku. Nacarat jest firmą, która posiada tradycje w rewitalizacji centrów miast, która nie boi się tego, żeby działać w tkance miejskiej i nie boi się trudnych projektów – mówi Marcin Czarniak, PR Manager inwestora.

Przednia fasada i główne wejście do budynku Dubois 41 zostało podkreślone przez publiczny plac, który dodaje obiektowi miejskiego charakteru. Jego zachodnia część zwrócona jest w stronę Odry.

Budynek ma mieć 7 kondygnacji i podziemny parking na 75 miejsc. Elewacja wyłożona zostanie aluminium, szkłem i okładzinami kompozytowymi. Z myślą o cyklistach zaplanowano zewnętrzny i wewnętrzny parking rowerowy, a także szatnie i natryski.

Dubois 41 nie tylko spełnia wszystkie techniczne wymagania stawiane budynkom certyfikowanych w BREEAM (certyfikat, stosowany jako metoda oceny budynków pod kątem ich ekologiczności), co oznacza zastosowanie nowoczesnych technologii z zakresu ochrony środowiska, w tym oszczędzających energię i wodę. Budynek ma być miejscem pracy przyjaznym dla człowieka i środowiska. Wydajność i funkcjonalność były głównymi wyznacznikami podczas jego projektowania. Przestrzenie wewnątrz będą wyposażone w podwieszane sufity oraz podniesione podłogi wykończone wykładziną dywanową. O bezpieczeństwo zadba kontrola dostępu na wszystkich wejściach do budynku i na wynajmowaną powierzchnię oraz system telewizji dozorowej.

Głównym atutem inwestycji jest położenie w pobliżu centrum miasta, które gwarantuje dobry dojazd do pracy zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Dubois 41 dzieli 15 minutowy spacer do wrocławskiego Rynku (800 metrów w linii prostej). W sąsiedztwie biurowca znajduje się 8 przystanków komunikacji miejskiej, które zapewniają dostęp do 7 linii tramwajowych i 10 autobusowych. W skład inwestycji, poza budynkiem biurowym i mieszkalnym, będzie też ponad 100 metrowy nabrzeżny bulwar z ławkami i drzewami oraz miejski plac.

Inwestycję zaprojektowano w taki sposób, aby nie dzielić przestrzeni przeszkodami nie do przejścia. Podstawą jest komunikacja międzyludzka. Przestrzenie prywatne i półprywatne zostały oddzielone za pomocą kształtu bryły budynku mieszkalnego. Tuż obok części mieszkalnej powstanie biurowiec Dubois 41. Budynek ma nie być jednolitą bryłą, a komfort jego użytkowania został pomyślany poprzez na przykład otwierane okna, czy kontrolę oświetlenia. W celu uniknięcia jego masywności Dubois 41 ma przesunięte względem siebie kondygnacje. Na każdej z nich znajdują się tarasy widokowe z panoramą na Odrę lub krajobraz miejski. Zaplanowano także lobby.

Budynek Dubois jest biurowcem klasy A. Spełnia wymagania klasy takie jak lokalizacja, funkcjonalność, dostępność, wyposażenie techniczne dostosowane do potrzeb najemców z grupy Business Proces Outsourcing, reprezentacyjna architektura obiektu, certyfikacja środowiskowa.

Zostaną w nim wdrożone rozwiązania standardów BREEAM, a dokładniej wyrażone poprzez zrównoważony rozwój miasta w postaci centralnej lokalizacji, dostepu do transportu publicznego, rewitalizacji terenów wcześniej zurbanizowanych. Projekt zakłada integrację biurowca z rozwojem dzielnicy oraz udział społeczny w tym procesie.

Maćków Pracownia Projektowa wymyślała koncepcję m.in. Muzeum Morskiego w Szczecinie, zagospodarowanie brzegów jeziora Ukiel w Olsztynie, domu handlowego Renoma we Wrocławiu, czy budynku biurowego Volvo Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY