REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Magiczne przedszkole, gdzie nie ma rzeczy niemożliwych

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 05 paź 2016 09:28
Magiczne przedszkole, gdzie nie ma rzeczy niemożliwych
fot. Skanska
Magiczne przedszkole, gdzie nie ma rzeczy niemożliwych
Magiczne przedszkole, gdzie nie ma rzeczy niemożliwych
Magiczne przedszkole, gdzie nie ma rzeczy niemożliwych
Magiczne przedszkole, gdzie nie ma rzeczy niemożliwych

Na warszawskim Ursusie w Parku Achera przy ul. Walerego Sławka powstało nowe, magiczne miejsce - przedszkole. Przestronny, kolorowy budynek otoczony zielenią i placem zabaw od 3 października wypełnił się radosnymi głosami przedszkolaków. Inwestycję o wartości ponad 5 mln zł brutto – rok przed umownym terminem - zrealizowała Skanska na zlecenie Urzędu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

REKLAMA

W pobliżu Parku Achera powstało dwukondygnacyjne przestronne przedszkole z 6 salami zajęć, salami rekreacyjno-zabawowymi, pomieszczeniami administracji, niezbędnym zapleczem sanitarnym i w pełni wyposażonym zapleczem kuchennym. Przed budynkiem do dyspozycji dzieci jest bajeczny plac zabaw, zaś rodzice i nauczyciele mogą skorzystać z obszernego parkingu.

– Naszym zadaniem było zaprojektowanie nowego budynku przedszkola wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu na bazie programu funkcjonalno-użytkowego, uzyskanie pozwolenia na budowę, wybudowanie obiektu oraz uzyskanie pozwolenie na użytkowanie – komentuje Wiesław Klimek, menadżer projektu, Skanska. - Zgodnie z umową na realizację projektu mieliśmy czas do maja 2017 r., jednak dzięki zaangażowaniu pracowników Skanska i dobrej organizacji pracy roboty budowlane zakończyliśmy blisko rok wcześniej. Po dopełnieniu wszelkich formalności związanych z odbiorami i pozwoleniem na użytkowanie nową placówkę oddaliśmy naszemu klientowi jeszcze w tym roku – dodaje menadżer projektu.

– Inwestycja została zakończona blisko rok przed terminem, dzięki czemu przeprowadziliśmy dodatkową rekrutację i 126 najmłodszych mieszkańców naszej dzielnicy rozpoczęło edukację przedszkolną w publicznej placówce jeszcze w tym roku – mówi Urszula Kierzkowska, burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

Magia i funkcjonalność

Dzięki prostym rozwiązaniom wypracowanym przez Skanska na etapie projektowania udało się stworzyć obiekt, w którym elementy funkcjonalne tworzą estetykę budynku przedszkola.

- Przedszkole wyróżnia niezwykle kolorowy i bajkowy wystrój. Magiczny nastrój już od wejścia tworzą kolorowe konstrukcyjne słupy podpierające daszek wejściowy. Wnętrze budynku to przestronny hol doświetlony z obu stron obszernymi witrynami z oryginalną poczekalnią w kształcie pnia drzewa. Pod sufitem zawiesiliśmy na różnych wysokościach akustyczne wyspy w kształcie chmurek, zaś na piętro poprowadziliśmy szerokie schody z barierami imitującymi wysoką trawę – wymienia Karolina Rutkowska, kierownik robót, Skanska. - Konstrukcję budynku stanowią ściany nośne murowane z trzpieniami i stropami żelbetowymi, posadowione na żelbetowych ławach fundamentowych, co bezpośrednio przekłada się na trwałość i wysoką jakość konstrukcji - dodaje.

Wiadomo, że najwięcej ciepła ucieka przez ściany, dlatego powinny być one dostatecznie ciepłe. W tym celu fasadę Skanska wykonała w większości w systemie BSO – to bezspoinowy system ocieplania, który znacznie zmniejszy koszty ogrzewania budynku podczas użytkowania. Ponieważ to obiekt dla dzieci, dlatego fasadę spółka wzbogaciła o kolorowe elementy okładziny HPL.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY