REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Magna Polonia inwestuje w Cenatorium

  • Autor: Property Design
  • 23 sty 2014 14:31

Magna Polonia SA kupiła 24,5 procent udziałów w Inplus sp. z o.o, która zainwestuje część pozyskanego kapitału w Cenatorium, spółkę specjalizującą się w dostarczaniu aktualnych danych o transakcjach na rynku nieruchomości.

REKLAMA

Firma ta dysponuje na bieżąco aktualizowaną bazą informacji o nieruchomościach z całego kraju. Jest to możliwe dzięki gromadzeniu i przetwarzaniu czerpanych z różnorodnych źródeł danych oraz najnowszym rozwiązaniom technologicznym. Cenatorium oferuje produkty, które pozwalają precyzyjnie i realnie zweryfikować wartość nieruchomości z każdego zakątka Polski.

- Z punktu widzenia Magna Polonia, zakup udziałów w Inplus to inwestycja w grupę wysoce innowacyjnych spółek działających na rynku o dużym potencjale wzrostu. Jesteśmy przekonani, że połączenie finansowego zaplecza Magna Polonia z unikalnymi kompetencjami spółek pozwoli znacznie przyspieszyć ich rozwój– skomentował Mirosław Janisiewicz, prezes zarządu Magna Polonia.

Adam Sobczak, współwłaściciel i członek zarządu Inplus, dodaje: - Wejście stabilnego inwestora do spółki ma dla nas duże znaczenie. Po pierwsze, potwierdza wartość know-how i rozwijanych rozwiązań oraz potencjał grupy. Po drugie, pozwali nam na dynamiczne rozszerzenie działalności co przybliża nas do osiągnięcia celu, jakim jest wyznaczenie nowych standardów na polskim rynku informacji o nieruchomościach.

W 2012 r. Inplus osiągnął przychody na poziomie 10 mln zł przy dodatnim wyniku finansowym. W 2013 r. z sukcesem sprzedaż swoich produktów rozpoczęło Cenatorium, w którym Inplus ma 51 procent udziałów. Ważnym momentem dla obu spółek było też przyznanie wsparcia ze środków UE na realizację projektów z obszarów nowych technologii. Łączna kwota dofinansowania przekracza 8,5 mln zł.

Cenatorium dysponuje niemal 2 mln rekordów z cenami transakcyjnymi. Oferowane przez spółkę raporty mają kluczowe znaczenie dla instytucji finansowych, w tym banków poszukujących najbardziej wiarygodnej informacji o wycenach nieruchomości. Obecnie Cenatorium współpracuje z czterema bankami, w tym dwoma spośród dziesiątki największych w Polsce. Inwestorom infrastrukturalnym oferowane analizy pozwalają na przyspieszenie tempa realizacji projektu, oszczędności oraz minimalizowanie ryzyka opóźnień.

Spółka ponosi duże nakłady finansowe na badania i rozwój. Współpracuje z Politechniką Wrocławską i NASK (Naukową i Akademicką Siecią Komputerową).

Podobał się artykuł? Podziel się!  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY