REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Majówka w Muzeum Śląskim. Zwiedzanie kuźni, wjazd na wieżę szybu i nie tylko

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 26 kwi 2017 13:36
Majówka w Muzeum Śląskim. Zwiedzanie kuźni, wjazd na wieżę szybu i nie tylko
fot. PTWP

Zwiedzanie pokopalnianych budynków warsztatu mechanicznego i kuźni, wjazd na wieżę dawnego szybu „Warszawa II”, a tuż obok ćwiczenia jogi na świeżym powietrzu. Kapryśna, ale zbliżająca się wielkimi krokami wiosna to znak, że w Muzeum Śląskim będzie można skorzystać z atrakcji dostępnych wyłącznie w sezonie wiosenno-letnim.

REKLAMA

W nadchodzącą majówkę (1–3 maja 2017) zapraszamy do rodzinnego zwiedzania Muzeum Śląskiego, które będzie czynne od godziny 10.00 do 20.00. Otwarty teren parkowy oraz otaczający siedzibę ogród sensoryczny z kompozycjami kwiatów i ziół na pewno przyciągną miłośników natury, którzy będą mogli skorzystać także z otwartego w tych dniach ogrodu letniego restauracji „Moodro”.

Postawna, bo mająca 40 metrów wysokości i ważąca 100 ton wieża widokowa jest obecnie najbardziej rozpoznawalnym symbolem Muzeum Śląskiego. Wybudowana na początku lat 20. XX wieku, jest pozostałością po jednym z najstarszych szybów kopalni. Zachowana w oryginalnym stanie, bez poważnych przekształceń, stanowi świadectwo rozwiązań technologicznych tamtego czasu. W trakcie budowy nowej siedziby Muzeum została zaadaptowana na wieżę widokową, którą wraz z wybudowanym na początku XX wieku budynkiem warsztatu mechanicznego oraz kuźni można zwiedzić w ramach „biletu industrialnego” w cenie 6 złotych normalny oraz 4 złoty ulgowy już od 1 maja. Do skorzystania z tej oferty zapraszamy wszystkich fanów zabytków techniki, których na pewno skusi także jedna z dwóch nowych propozycji  Muzeum, czyli „Byzuch u Ferdynanda”, w ramach której zwiedzimy z przewodnikiem budynki dawnej kopalni „Ferdynand” i poznamy historię tego terenu. Drugą nowością w cenniku jest propozycja dla osób, które znają już wystawy stałe, a chciałaby zwiedzić tylko wystawy czasowe.

W maju zapraszamy także na zajęcia jogi, które odbywają się na terenie parku wokół Muzeum. Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów jogi będą odbywać się w każdą niedzielę, od 7 maja do końca sierpnia, w godzinach od 10.00 do 11.30 na terenie znajdującym się obok wieży szybu „Warszawa II”. Nie przewidujemy ograniczeń ilościowych, zapraszamy wszystkich bez względu na wiek. Jeśli pogoda nie dopisze, zajęcia będą się odbywać w budynku Centrum Scenografii Polskiej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY