REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Mamy to! Kolejny odcinek Bulwarów Wiślanych z pozwoleniem na użytkowanie

  • Autor: PAP
  • 13 cze 2017 16:46
Mamy to! Kolejny odcinek Bulwarów Wiślanych z pozwoleniem na użytkowanie
Bulwary, fot. Skanska

"Mamy to! Właśnie Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla m.st. Warszawy wydał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie #BulwaryWislane - od jutra zapraszamy" - napisał we wtorek na Twitterze wiceprezydent stolicy Michał Olszewski. Chodzi o odcinek bulwarów od mostu Świętokrzyskiego do ul. Karowej.

REKLAMA

Miasto zapowiadało, że na nowym bulwarze znajdzie się dużo stref rekreacyjnych, pawilonów gastronomicznych i miejsca do spędzania wolnego czasu. Przestrzeń bulwarów ma być również powiązana funkcjonalnie z Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Na bulwarze ma być też dużo zieleni.

Otwarcie kolejnego odcinka bulwarów będzie także początkiem szeregu wydarzeń zaplanowanych na bulwarach od środy do niedzieli. Będzie można pobawić się na koncertach, wziąć udział w eksperymentach, obejrzeć "wodne" performance - wylicza stołeczny ratusz.

W środę na plenerowej scenie w specjalnym koncercie "Tu bije serce stolicy!" z okazji otwarcia nowego odcinka bulwarów wystąpią kolejno Bovska, Stanisława Celińska i Warszawskie Combo. Zagra także Reni Jusis. Bogaty program przygotowało mieszczące się nieopodal Centrum Nauki Kopernik oraz Muzeum nad Wisłą - Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Ratusz podkreśla, że powoli zbliża się również finał prac na odcinku od ul. Karowej do mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Tutaj wykonawca powinien zakończyć roboty do 30 czerwca. To jednak nie koniec działań na lewym brzegu Wisły. Trwa konkurs, który wyłoni projektanta nadwiślańskich bulwarów na odcinku od mostu Świętokrzyskiego do Cypla Czerniakowskiego.

Miasto już od kilku lat prowadzi przebudowę bulwarów nad Wisłą. W wakacje 2015 r. został otwarty pierwszy fragment przebudowanych bulwarów wiślanych - bulwar Jana Karskiego, od ul. Boleść do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY