REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Manufaktura zmienia się na lepsze. W planach kolejne inwestycje

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 28 lut 2017 13:05
Manufaktura zmienia się na lepsze. W planach kolejne inwestycje
fot. mat. prasowe Manufaktura

Manufaktura zapowiada kolejny etap modernizacji. Jedną z najważniejszych zmian będzie modernizacja food courtu, pojawi się także nowa atrakcja dla miłośników historii dawnych zakładów I.K. Poznańskiego, w których dziś mieści się centrum.

REKLAMA

W 2016 roku Manufaktura kontynuowała działania pro-ekologiczne: na kolejnych parkingach wymieniono całkowicie oświetlenie na energooszczędne LED-y, a także wprowadzono nowy system nawadniania, zasilanego wodą ze studni głębinowej, która jest ujęciem własnym Manufaktury. Dzięki tym i innym działaniom, Manufaktura utrzymała certyfikat BREEAM IN-USE na poziomie excellent w kategorii Building Management.

Największe zmiany w 2016

Wśród najważniejszych inwestycji w 2016 roku warto wymienić także renowację bramy głównej Manufaktury oraz zamontowanie nowoczesnego oświetlenia LED, które umożliwia kolorową iluminację. Premiero zaprezentowano ją w odsłonie biało-czerwonej w czasie VI Pikniku Niepodległościowego 11 listopada.

Kolejną dużą, zauważalną zmianą była nowa dekoracja świąteczna wewnątrz galerii handlowej i na rynku.

Pod koniec roku zakończyła się również przebudowa terenu od strony ul. Zachodniej, który Manufaktura wydzierżawiła od miasta. Dzięki temu obiekt zyskał 70 nowych miejsc parkingowych, małą architekturę i zieleń. Łącznie na parkingu od strony ul. Zachodniej jest obecnie 200 miejsc dla zmotoryzowanych klientów.

 Co się wydarzy?

 W 2017 Manufaktura planuje wydać na remonty blisko 3 miliony złotych. Kontynuowana będzie modernizacja sieci CCTV. Sporą, zauważalną zmianą dla gości obiektu, będzie rearanżacja food courtu – zostanie w nim wydzielona strefa dla rodzin z dziećmi. Zaplanowano tam również wymianę wentylacji, a w odpowiedzi na sugestie klientów w strefie jedzenia zostanie rozszerzona sieć wi-fi. Z bezpłatnego internetu będzie można korzystać też na rynku. Z dużym entuzjazmem spotkał się również pomysł umieszczenia na rynku Manufaktury oryginalnego skrzydła bramy wejściowej dawnych zakładów I.K. Poznańskiego, która po latach została znaleziona w jednym z łódzkich zakładów rzemieślniczych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY