REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Mariaż historii z nowoczesnością według OP Architekten

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 lut 2014 13:47
Mariaż historii z nowoczesnością według OP Architekten
Andrzej Orliński i Wojciech Popławski z pracowni OP Architekten, autorzy projektu Le Palais

Le Palais to kolejny kompleks komercyjny w Polsce, za projekt którego odpowiadała pracownia OP Architekten. – Ideą było stworzenie obiektu, który w szczery i rzetelny sposób podchodzi do konserwacji i rewitalizacji XIX-wiecznego budynku, łącząc historię z teraźniejszością – mówią Andrzej Orliński i Wojciech Popławski, autorzy projektu z pracowni OP Architekten.

REKLAMA

– Wnętrza płynnie przechodzą od tych XIX-wiecznych, zdobionych sztukateriami, malarstwem ściennym, z pięknymi mozaikowymi parkietami, do komfortowych współczesnych open spaceów – tłumaczą.
 
W historycznej części budynek został wykonany z tych samych materiałów, które stosowano 120 lat temu. - Naszą intencją było pokazanie, że zabytkowe obiekty mogą wspaniale funkcjonować we współczesności. To wszystko dzięki zrewitalizowaniu historycznej substancji i odpowiednim uzupełnieniu teraźniejszością – wyjaśniają.
 
Wojciech Popławski uważa, że elementy współczesnej architektury umożliwiają wprowadzenie w budynkach nowych funkcji, przez co zabytki mogą trwać dalej i prezentować wartość dodaną, niepowtarzalny klimat i charakter. – Najlepszą recenzją jest dla nas opinia najemców, którzy są zwyczajnie zadowoleni z możliwości pracy w takich obiektach – podsumowują architekci.
 
Biurowiec Le Palais znajduje się w centralnej dzielnicy biznesowej Warszawy przy skrzyżowaniu ulicy Próżnej i Placu Grzybowskiego. Obiekt oferuje 5,3 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A oraz 1,3 tys. mkw. powierzchni przeznaczonej na handel detaliczny oraz restauracje i bary na kondygnacji podziemnej.
 
W październiku 2013 roku, osiem miesięcy od ukończenia i otwarcia biurowca Le Palais w Warszawie, spółka Warimpex - deweloper przedsięwzięcia - zamknęła transakcję sprzedaży projektu funduszowi IVG Warschau Fonds. Łączna cena sprzedaży nieruchomości wyniosła 31 mln euro.
 
OP Architekten jest międzynarodowo działającym biurem architektonicznym, które zostało utworzone w roku 2004 w Wiedniu. Założycielami są dwaj architekci: Andrzej Orliński i Wojciech Popławski. Główna siedziba firmy OP Architekten ZT GmbH znajduje się w Wiedniu, a firmy OP Architekten ZT Sp. z o.o. w Warszawie.
 
Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY