REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Mariusz Ścisło na EEC 2016. Potrzeba odpowiedzialnych, świadomych inwestorów

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 maj 2016 15:46
Mariusz Ścisło na EEC 2016. Potrzeba odpowiedzialnych, świadomych inwestorów
Mariusz Ścisło, prezes SARP i założyciel pracowni FS&P Arcus

Stworzenie atrakcyjnej przestrzeni publicznej, miejsca przyciągającego ludzi, jest wartością dodaną, która podnosi rangę i kreuje nowy image projektu - uważa Mariusz Ścisło, prezes SARP i założyciel pracowni FS&P Arcus. Architekt będzie gościem sesji "Przestrzeń publiczna w miastach" na Europejskim Kongresie Gospodarczym.

REKLAMA

Według Mariusza Ścisło, Warszawa mimo olbrzymiej przemiany w ostatnich kilku latach, ma jeszcze miejsca, które są pozostałością traumy lat 40-tych. W środku miasta jest olbrzymia przestrzeń niezagospodarowanego centrum z pustką Palcu Defilad i dominantą PKiN. - To jakieś stalinowskie fatum – po 23 latach od pierwszego konkursu na centrum, po kilku latach różnych prób zabudowy placu - mówi prezes SARP i założyciel pracowni FS&P Arcus.

- Deweloperzy o ustabilizowanej pozycji na rynku nieruchomości mają świadomość, że nie tylko powierzchnia użytkowa stanowi o przewadze konkurencyjnej ich inwestycji. Stworzenie atrakcyjnej przestrzeni publicznej, miejsca przyciągającego ludzi, jest wartością dodaną, która podnosi rangę i kreuje nowy image ich projektu - zauważa Mariusz Ścisło. Przykładem takiej przestrzeni w Warszawie jest m.in. Karolkowa Business Center. - Zostały tam zaplanowane zarówno ulice publiczne, przejścia, jak i pasaże. To pozytywne działanie deweloperów, którzy otwierają swoje tereny dla funkcji publicznych - uważa prezes SARP.

Jak prywatni inwestorzy zmieniają przestrzeń miejską? Tego dowiemy się podczas sesji "Przestrzeń publiczna w miastach", w której weźmie udział Mariusz Ścisło.

Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się 18-20 maja w MCK Katowice.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY