REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Medal dla architektów Filharmonii w Szczecinie

  • Autor: szczecin.pl
  • 08 wrz 2015 15:14
Medal dla architektów Filharmonii w Szczecinie
Filharmonia im. Mieczysława Kałowicza w Szczecinie, fot. Bis Lisowski, (SARP Kraków)

Podczas XI Zwyczajnej Sesji Rady Miasta Szczecin hiszpańscy architekci z pracowni Estudio Barozzi Veiga - Fabrizio Barozzi i Alberto Veiga, otrzymali Medal za Zasługi dla Miasta Szczecina - poinformował oficjalny portal miejski szczecin.pl.

REKLAMA

- Jeszcze 9 lat temu, ani ja, ani Fabrizio nie mogliśmy się spodziewać, że spotkają nas tak wielkie zaszczyty związane z projektem Filharmonii. Co ważne, ten budynek nie jest wyłącznie efektem pracy architektów, lecz powstał dzięki współpracy wielu osób. Zaprojektowanie dobrego budynku wymaga, poza dobrymi architektami, dobrego klienta oraz wsparcia - mówił Alberto Veiga.

- Jednak nawet spełnienie tych warunków nie zawsze gwarantuje sukces. Gmach Filharmonii byłby niczym, gdyby nie fakt, że mieszkańcy Szczecina mogą się nim cieszyć i chcą z niego korzystać. Myślę, że osoby, które w głównej mierze są odpowiedzialne za sukces tego budynku, to właśnie mieszkańcy Szczecina – powiedział podczas uroczystości Alberto Veiga. – Dziękuję za to wyjątkowe wyróżnienie. Pragnę dodać, że Szczecin jest ważnym punktem w naszej karierze. Jest to miejsce, do którego z całą pewnością będziemy wracać z przyjemnością.

Medal za Zasługi dla Miasta Szczecina jest wyrazem wyróżnienia i uznania Rady Miasta. Nadawany jest przez Radę za wybitne zasługi dla rozwoju Miasta. Medal może być nadawany obywatelom polskim i cudzoziemcom oraz organizacjom społecznym, zawodowym, instytucjom i podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą - informuje oficjalny portal miejski szczecin.pl

Medal może być nadany tej samej osobie tylko jeden raz. Decyzję o nadaniu Medalu w imieniu Rady podejmuje Kapituła Medalu, którą stanowi aktualne Prezydium Rady Miasta Szczecina. 

Medal bity w brązie o średnicy 7 cm posiada na awersie napis: "Za Zasługi dla Miasta Szczecina". Na rewersie znajduje się w dolnej części gryf na tle ozdobników z okresu panowania Książąt Pomorskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY