REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Medusa Group projektowało, a Skanska realizuje

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 lip 2015 10:50
Medusa Group projektowało, a Skanska realizuje
Silesia Business Park
Medusa Group projektowało, a Skanska realizuje
Medusa Group projektowało, a Skanska realizuje

Silesia Business Park będzie nowoczesnym kompleksem biznesowym, złożonym z czterech budynków klasy A o docelowej powierzchni 46 tys. mkw. Właśnie rozpoczęła się budowa trzeciego biurowca.

REKLAMA

Skanska Property Poland rozpoczęła realizację trzeciego budynku w ramach kompleksu Silesia Business Park w Katowicach. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na IV kwartał 2016 roku.

Każdy z budynków biurowego kompleksu zaoferuje około 11 500 mkw. powierzchni najmu i będzie składał się z dwunastu kondygnacji naziemnych. Do dyspozycji najemców zostanie przekazanych 600 miejsc parkingowych.

Silesia Business Park powstaje zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa, co potwierdza precertyfikacja w systemie LEED na poziomie Gold. Kompleks budowany jest zgodnie z filozofią Workplaces by Skanska. Oznacza to zarówno troskę o wpływ na środowisko naturalne, jak i oszczędności dla najemcy. Projekt architektoniczny kompleksu powstał w pracowni architektonicznej Medusa Group. Generalnym wykonawcą jest Skanska S.A. Za komercjalizację powierzchni odpowiada Skanska Property Poland.

- Rozpoczęcie budowy budynku C to ważny moment dla projektu Silesia Business Park, którym przekraczamy półmetek realizacji całego kompleksu. Dzięki wysokiemu zainteresowaniu ze strony najemców rozpoczynamy kolejną fazę zgodnie z harmonogramem. Będziemy jednocześnie kończyć budynek B oraz pracować nad realizacją budynku C. To duże ułatwienie dla nas i naszego generalnego wykonawcy, ponieważ nad realizacją trzeciego etapu będzie pracować ten sam zgrany i doświadczony zespół. Trzeci etap planujemy zakończyć pod koniec roku 2016 - mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

Budowa kompleksu rozpoczęła się w listopadzie 2013 roku. Budynek A, pierwszy z czterech, został oddany do użytku niemal równo rok po rozpoczęciu prac. Poziom najmu tego obiektu wynosi 80%, a jego głównym najemcą jest międzynarodowa firma doradcza PwC. W budynku B obecnie zakończyły się prace konstrukcyjne i elewacyjne. Obecnie realizowane są prace wykończeniowe na powierzchniach najemców oraz prace instalacyjne obejmujące części wspólne i konstrukcję budynku. W marcu tego roku umowę ze Skanska Property Poland podpisała firma Capgemini, która zajmie 5,6 tys. mkw. jego powierzchni. Budynek B zostanie oddany do użytku w czwartym kwartale 2015 r.

Kompleks Silesia Business Park powstaje na terenie dawnej Huty Baildon, wpisuje się w proces zmiany postrzegania terenów poprzemysłowych Katowic jako atrakcyjnych inwestycyjnie. Projekt Skanska Property Poland znajduje się tuż przy jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych. Liczne linie tramwajowe i autobusowe w pobliżu kompleksu zapewniają szybki dojazd do pobliskiego Śródmieścia oraz innych części aglomeracji. Dzięki oryginalnej elewacji kompleks stał się charakterystycznym punktem dla wjeżdżających ulicą Chorzowską do Katowic.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY