REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Medusa Group projektuje dla TDJ - trwa rozbiórka w Katowicach

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 gru 2015 12:51
Medusa Group projektuje dla TDJ - trwa rozbiórka w Katowicach
Medusa Group projektuje dla TDJ - trwa rozbiórka w Katowicach
Medusa Group projektuje dla TDJ - trwa rozbiórka w Katowicach
Medusa Group projektuje dla TDJ - trwa rozbiórka w Katowicach

Kompleks biurowy składający się z dwóch budynków połączonych parkingiem oraz fazowana realizacja – to pierwsze potwierdzone szczegóły inwestycji, która powstanie w najlepszej lokalizacji w Katowicach. Projekt architektoniczny przygotowuje pracownia z Bytomia - Medusa Group.

REKLAMA

Dzisiaj Urząd Miasta Katowice formalnie zatwierdził plan budowy, umożliwiając tym samym przystąpienie do kolejnego etapu przedsięwzięcia. Na terenie nieruchomości prowadzony jest natomiast ostatni etap prac rozbiórkowych.

Dziś firma TDJ Estate otrzymała ostateczne pozwolenie na budowę kompleksu biurowego, który zostanie zrealizowany na działce w centrum Katowic, tuż obok legendarnego „Spodka” oraz powstałej niedawno, kosztem blisko miliarda złotych, Strefy Kultury. Decyzja została wydana przez Urząd Miasta Katowice 23 listopada br. i ­– w skutek braku odwołań ze strony uprawnionych instytucji – zyskała status ostatecznej.

– Wydanie pozwolenia na budowę to potwierdzenie naszych wcześniejszych deklaracji, że prace nad inwestycją odbywają się wielotorowo i są już mocno zaawansowane. Natomiast nie jest to jeszcze czas na przedstawienie wszystkich szczegółów, ponieważ dokładny kształt projektu zależy od wielu elementów, co do których stosowne decyzje zostaną powzięte w kolejnych miesiącach – mówi Maciej Wójcik, prezes zarządu TDJ Estate. – To bardzo ważna inwestycja nie tylko dla naszej firmy, ale także dla Katowic i regionu. W historii miasta, a zwłaszcza tej działki, wielokrotnie planowano rozmaite działania, a wręcz składano obietnice, m.in. w formie wizualizacji, których później nie dotrzymywano. Nasza postawa jest inna. Chcemy odpowiedzialnie i rzetelnie informować o projekcie, opowiadając
o jego potwierdzonych szczegółach – dodaje.

Pewne jest, że obok Spodka powstanie kompleks dwóch wysokościowców połączonych podziemnym garażem. Zdecydowana większość powierzchni budynków będzie przeznaczona na funkcję biurową, która zostanie uzupełniona o przestrzeń handlowo-usługową, gdzie znajdą się m.in.: kantyna, oddział banku, firmy sektora finansowego oraz centrum medyczne i kawiarnia. Przesądzone jest także, że projekt będzie fazowany – obiekty nie powstaną równolegle, lecz w dwóch etapach, z przesunięciem czasowym. Ma to zapewnić możliwość płynnej komercjalizacji oraz stworzyć perspektywę elastycznego rozwoju potencjalnym najemcom.

– Projekt kompleksu biurowego tworzymy wspólnie z bytomską Medusa Group. Jej przedstawiciele są odpowiedzialni także za całokształt dokumentacji architektonicznej nowego obiektu. Liczymy, że zaangażowanie doświadczonego zespołu oraz realizacja wizji architektów spotka się z przychylnym przyjęciem społeczności lokalnej i docelowych odbiorców. Trwają już pierwsze rozmowy dotyczące najmu. – mówi Maciej Wójcik, Prezes Zarządu TDJ Estate.

Równolegle realizowany jest ostatni etap prac rozbiórkowych biurowca, który od początku lat 70-tych znajdował się na działce w centrum miasta. Teren o powierzchni nieco ponad 0,7 ha został nabyty przez TDJ Estate w 2013 r. za kwotę 29 mln zł.

TDJ Estate to część TDJ S.A., w skład której wchodzą także m.in. Grupa FAMUR, Zamet Industry i Polska Grupa Odlewnicza – spółki należące do grona liderów w swoich branżach w skali międzynarodowej, notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie o łącznej kapitalizacji 1,65 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY