REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Medusa Group projektuje ekologicznie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 wrz 2015 13:41
Medusa Group projektuje ekologicznie
Silesia Business Park
Medusa Group projektuje ekologicznie
Medusa Group projektuje ekologicznie
Medusa Group projektuje ekologicznie

Pierwszy budynek kompleksu Silesia Business Park w Katowicach, zaprojektowany przez Medusa Group, otrzymał certyfikat w LEED na poziomie Gold. To dziewiąty projekt należący do Skanska Property Poland, który uzyskał certyfikat środowiskowy.

REKLAMA

Silesia Business Park to nowoczesny kompleks biurowy powstający na terenie dawnej Huty Baildon przy ul. Chorzowskiej, jednej z głównych arterii komunikacyjnych Katowic. W lutym 2015 roku Skanska oddała do użytku pierwszy z czterech budynków. Biurowiec A oferuje najemcom 12 tys. mkw. zielonej powierzchni biurowej na 12 kondygnacjach naziemnych. Jest już w 80 proc. wynajęty.

Silesia Business Park to gwarancja przyjaznego środowiska pracy i korzyści dla pracowników najemców. Do pomieszczeń budynku A dociera o 30 proc. więcej świeżego powietrza w stosunku do norm lokalnych. Biurowiec zasilany jest energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Dodatkowo, dzięki zastosowanym rozwiązaniom i oświetleniu LED w częściach wspólnych, zużycie energii jest o ok. 28 proc. niższe w porównaniu do budynków referencyjnych. Budynek wyróżnia się także mniejszą emisją CO2 i oszczędnością wody na poziomie 50 proc. W lepszym zrozumieniu technologii zastosowanych w budynku pomoże opracowany przez Skanska program edukacyjny dla pracowników najemców, dzięki któremu firmy będą mogły maksymalnie wykorzystać zielony potencjał budynku.

Biurowiec A jest pierwszym, w pełni ukończonym etapem budowy kompleksu Silesia Business Park. Obecnie realizowane są dwa kolejne budynki, które również będą certyfikowane w systemie LEED na poziomie złotym. Projekt Silesia Business Park powstał w pracowni architektonicznej medusa group. Generalnym wykonawcą jest Skanska S.A., a za komercjalizację powierzchni odpowiada Skanska Property Poland.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY