Medusa Group z projektem KapelankaProperty Design - 08-01-2014 10:07


Kompleks Kapelanka 42 w Krakowie przy ul. Kapelanka i Kobierzyńskiej został zaprojektowany przez pracownię Medusa Group, w taki sposób, aby dostępna w nim powierzchnia biurowa mogła być elastycznie dostosowywana do potrzeb najemców. Przewidziano dużo szkła i jasnych barw na zewnątrz, wnętrza są bardziej stonowane. Inwestorem jest Skanska Property Poland.

Kompleks Kapelanka 42 będzie się składał z dwóch budynków biurowych klasy A. Każdy z biurowców będzie miał 9 kondygnacji naziemnych i 3 podziemne, a całkowita powierzchnia najmu będzie wynosiła 30 tys. mkw.

Użytkownicy obiektu będą mieli do dyspozycji prawie 400 miejsc postojowych we wspólnym garażu podziemnym łączącym oba budynki oraz w części naziemnej.

Podobnie jak wszystkie projekty dewelopera, kompleks Kapelanka 42 powstaje zgodnie z filozofią zrównoważonego rozwoju, co oznacza, że na etapie projektowania i budowy zostaną wykorzystane rozwiązania, które pozwolą zminimalizować wpływ obiektu na środowisko naturalne. Jest to pierwszy w Krakowie projekt biurowy, który już otrzymał precertyfikację środowiskową w systemie LEED na poziomie Gold. Obiekt uzyska także certyfikat EU GreenBuilding.