REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Mercure Gdynia Centrum w morskiej odsłonie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 22 kwi 2015 10:47
Mercure Gdynia Centrum w morskiej odsłonie
fot. Mercure Gdynia Centrum
Mercure Gdynia Centrum w morskiej odsłonie
Mercure Gdynia Centrum w morskiej odsłonie
Mercure Gdynia Centrum w morskiej odsłonie

Od niespełna miesiąca goście mogą wypoczywać w odnowionym Mercure Gdynia Centrum. Jego oryginalny design opiera się na skojarzeniach z morzem i żaglami.

REKLAMA

Portfolio marki w ostatnim czasie umocniło się – od niespełna miesiąca goście mogą wypoczywać w odnowionym Mercure Gdynia Centrum. Charakterystyczny brand wall, czyli logo marki Mercure usytuowane w centralnym miejscu hotelowego lobby, nawiązuje do żagli cumującego przy nabrzeżu "Daru Pomorza" nazywanego również "Białą Fregatą". Tam też znajduje się stół służący do przyjmowania gości, który na szklanym blacie ma wytrasowaną różę wiatrów wskazującą strony świata. Pasy na posadzce natomiast mają kojarzyć się z granicą między linią morza a nabrzeżem. Motyw przewodni odzwierciedla się również w designie stolików, które przywodzą na myśl żółte polery cumownicze.

Drugim elementem dominującym w wystroju wnętrz hotelu jest rodzima kinematografia i organizowany w Gdyni od 1974 roku Festiwal Filmowy, podczas którego od lat odbywały się tu liczne imprezy towarzyszące. Znajdująca się przy wejściu do hotelu Sala Biznesowa została poświęcona tematyce srebrnego ekranu. Jej wystrój, ze względu na specjalnie zaprojektowane lampy i reflektory oraz zastąpienie zwykłych siedzisk krzesełkami reżyserskimi, sprawia, że mamy wrażenie przebywania na planie filmowym. Dzięki Fundacji Kino Polska na ścianach zawisły oryginalne, archiwalne plakaty "Rapsodii Bałtyku", "Echa" czy "Do widzenia, do jutra", których akcja toczy się nad morzem.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY