REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Mermaid Properties stawia na zielone budownictwo

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 mar 2014 15:17
Mermaid Properties stawia na zielone budownictwo
Mermaid Properties stawia na zielone budownictwo

Mermaid Properties stara się o certyfikaty BREEAM i LEED na poziomie "very good" dla swoich inwestycji w Łodzi i w Warszawie.

REKLAMA

Deweloper, firma Mermaid Properties, już na etapie planowania rozbudowy kamienicy przy ul. Jasnej 26 postanowił o wdrożeniu certyfikacji BREEAM. Obecnie trwają ekspertyzy, które mają na celu kontrolę procesu inwestycyjnego pod kątem certyfikacji. Spółka ma już doświadczenie z proekologicznym systemem oceny budynków. W łódzkim biurowcu Cross Point wdrażany jest amerykański system LEED. Druga faza Cross Point już na etapie projektu otrzymała złoty precertyfikat LEED CS (Core and Shell). W przypadku inwestycji Jasna 26 spółka dąży do otrzymania wyróżnienia na poziomie „very good” po ukończeniu realizacji.

Decyzja o rozpoczęciu wdrożenia proekologicznych technologii była dla nas naturalną konsekwencją obranej strategii spółki. – mówi Łukasz Dołęga, wiceprezes Mermaid Properties. Nasze inwestycje – biurowce klasy A cechuje najwyższy standard wykonania, w których obecność „zielonych” rozwiązań będzie wartością dodaną dla wymagających najemców tego segmentu. – dodaje Dołęga.

Jasna 26 to adres zabytkowej kamienicy w Śródmieściu, która od marca 2012 r. jest przekształcana na biurowiec klasy A. Projekt będzie tworzyć sześć kondygnacji, o powierzchni ok. 850 m kw. każda. Na parterze i w piwnicy znajdą się lokale usługowe, które zajmą około 350 m kw. Łączna powierzchnia najmu netto budynku wyniesie ok. 5 500 m kw. Obiekt ma być wyposażony w dwupoziomowy parking na 49 miejsc postojowych. Głównym najemcą Jasna 26 będzie kancelaria prawnicza Sołtysiński Kawecki & Szlęzak, która zajmie 4 650 m kw. powierzchni biurowej w budynku. Oddanie budynku do użytkowania zaplanowane jest na początek drugiego kwartału 2014 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Mermaid Construction.

Certyfikaty BREEAM i LEED są dla najemców synonimem oszczędności i wysokiej jakości materiałów wykończeniowych oraz wykonawstwa, co potwierdza wielokryterialny system oceny, nadzorowany przez niezależnych ekspertów. Zarówno BREEAM, jak i LEED to sposób oceny budynków uwzględniający aspekty zrównoważonego budownictwa, czyli m.in. komfort użytkowania budynku przez najemców, oszczędność energetyczną, zastosowanie innowacyjnych technologii i materiałów. Istotnym kryterium oceny jest również poziom zurbanizowania otoczenia budynku oraz dostęp do komunikacji miejskiej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY