REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Metro na razie wozi... beton

  • Autor: UM Warszawa
  • 17 paź 2014 09:15
Metro na razie wozi... beton
Trwają próby obciążeniowe składów Inspiro na centralnym odcinku II linii metra, fot. Metro Warszawskie

Pociągi Inspiro jeżdżą już centralnym odcinkiem II linii metra. Na trasie trwa m.in. sprawdzanie działania urządzeń - informuje oficjalny portal miejski Warszawy.

REKLAMA

Jak informuje warszawski urząd, trwają próby obciążeniowe pojazdów na II linii. Prowadzone są w celu potwierdzenia poprawności działania pociągów na trasie. Inspiro kursują całą trasą – pomiędzy Rondem Daszyńskiego a Dworcem Wileńskim.

Podczas prób sprawdzane jest, jak zachowuje się pociąg przy różnych prędkościach. Badany jest start i rozpędzanie się pociągu, hamowanie przy różnych prędkościach i różnym dociążeniu. Badania przeprowadza się w 2 etapach. Pierwsza próba EL7 – to jazdy przy obciążeniu 7 osób/m² i druga próba EL8 – 8 osób/m². Podczas pierwszej próby pociąg obciążono ciężarem o wadze niemalże 104 ton, zaś w drugim etapie dołożono jeszcze 12 ton. Tego typu próby potrwają jeszcze dwa dni. Ale to nie koniec testów – Inspiro będą testowo jeździły po centralnym odcinkiem aż do uruchomienia normalnych kursów metra. Sprawdzane w ten sposób są wszystkie urządzenia, zarówno pociągów jak i wyposażenie stacji i tuneli szlakowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY