REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Miasto dla wszystkich? Tak architekci chcą odmienić dzielnicę finansową we Frankfurcie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 mar 2017 10:50
Miasto dla wszystkich? Tak architekci chcą odmienić dzielnicę finansową we Frankfurcie
Projekt "City for All" spod kreski UNStudio zwyciężył w konkursie architektonicznym na inwestycję w dzielnicy bankowej we Frankfurcie (teren pod dawnym Deutsche Bank) fot. UNStudio
Miasto dla wszystkich? Tak architekci chcą odmienić dzielnicę finansową we Frankfurcie
Miasto dla wszystkich? Tak architekci chcą odmienić dzielnicę finansową we Frankfurcie

Projekt "City for All" spod kreski UNStudio zwyciężył w konkursie architektonicznym na inwestycję w dzielnicy bankowej we Frankfurcie (teren pod dawnym Deutsche Bank).

REKLAMA

Celem konkursu było stworzenie wielofunkcyjnego kwartału w tej bankowej dzielnicy Frankfurtu - składającego się m.in. z czterech wieżowców wysokich na 228 metrów z funkcją handlową, gastronomiczną, mieszkaniową i hotelową. Cztery wieże mają przedefiniować krajobraz Frankfurtu.

- Cieszę się, że te wieżowce stworzą nową, żywą lokalizacją w samym sercu Frankfurtu. Projekt daje szansę na zwiększenie atrakcyjności Frankfurtu - jako interesującego miasta na poziomie międzynarodowym, a tym samym w istotny sposób przyczyni się do rozwoju naszego miasta. Uważamy, że projekt UNStudio ma szansę odnieść sukces, ponieważ wieżowce wzbogacają panoramę miasta nie tylko interesującą architekturą, ale także będą stanowić ciekawe miejsce publiczne - uważa Jürgen Gross, partner zarządzający, Groß & Partner.

Wraz z przebudową, inwestor Groß & Partner stworzy nową przestrzeń publiczną w centrum miasta, która ma być dostępna dla mieszkańców. Inwestor oczekuje, że projekt "City for All" przyciągnie co najmniej 3000 osób do pracy w nowej dzielnicy, a około 1000 osób będzie tam mieszkać. Oprócz biur i mieszkań, kompleks będzie zaoferuje również punkty handlowe, gastronomiczne, lokalne sklepy oraz plac zabaw.

- Projekt będzie odgrywać wiodącą rolę w procesie transformacji tej bankowej dzielnicy Frankfurtu do wielofunkcyjnego kwartału. Wraz z nowym programem, ogólnodostępną przestrzenią publiczną i wyjątkową lokalizacją - niewątpliwie będzie dzielnicą nie tylko do pracy, ale również do życia - dodał Mike Josef, radny.

- Ten wielofunkcyjny projekt w dzielnicy finansowej nie tylko ożywi okolicę w ciągu dnia, ale sprawi, że będzie ona żywa pod godzinach pracy. Zaproponowany program dla wieżowców, funkcja mieszkaniowa i rekreacyjna są kluczem do powodzenia projektu. Wieżowce wpisują się w panoramę dzielnicę i tworzą spójny jej krajobraz - podkreślił Ben van Berkel, założyciel i główny architekt UNStudio.

Budowa nowej dzielnicy ma rozpocząć się w ciągu roku. Pierwszy wieżowiec ma powstać do 2021 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY