Międzywojenny modernizm i art décoPropertydesign.pl - 02-05-2014 10:44


Pięciogwiazdkowy hotel osłonięty zielenią Parku Nadmorskiego wpisuje się w marynistyczny krajobraz Kołobrzegu i czeka na odkrycie przez pierwszych gości. Ma to nastąpić w czerwcu 2014 r. Projekt architektoniczny powstał w pracowni projektowej Archimed+

Diune Hotel & Resort łączy w sobie prostotę międzywojennego modernizmu architektury ze stylową elegancją wnętrz nawiązującą do art déco. W tym hotelu na wydmach każdy detal i kojąca kolorystyka pokoi z nutą międzywojennej dekadencji zapewniają doznania estetyczne. Wystarczy dokonać wyboru jednej z 5 kategorii klimatyzowanych pokoi o powierzchni od 30 do 90 mkw. i oddać się wypoczynkowi. Duże przeszklenia i tarasy pozwolą cieszyć się morską aurą niezależnie od pory roku. Apartamenty to nie wszystko – warto także skosztować dań w wytwornych restauracjach oraz aromatycznej małej czarnej w kawiarni. Doskonała lokalizacja przy szerokiej, piaszczystej plaży oraz widok na morze wprowadzają w klimat wakacyjnego kurortu.

To właśnie Diune Hotel & Resort. Pięciogwiazdkowy hotel przywita gości w czerwcu 2014. Projektem wnętrz zajęła się achitekt Katarzyna Wróblewska, natomiast projekt architektoniczny hotelu powstał w biurze dr. inż. arch. Michała Grzymały-Kazłowskiego Archimed+ Inwestorem hotelu jest Zdrojowa Invest.

- Na początku będzie dostępnych 61 pokoi oraz restauracja i kawiarnia, w I kwartale otworzymy strefę SPA & Wellness oraz oddamy do użytku sale konferencyjne, a na przyszłe wakacje cały kompleks powiększy się o część apartamentową oraz drugą restaurację i w sumie goście będą mieli do dyspozycji ponad 200 pokoi i apartamentów - mówi Renata Sobczyńska, Dyrektor ds. Komunikacji Zdrojowa Invest. Przy hotelu zaplanowano także parking podziemny oraz miejsca postojowe zewnętrzne.