REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Międzyzdroje zyskają nowy aparthotel. To Bel Mare spod kreski AKO Architekci

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 22 wrz 2017 12:18
Międzyzdroje zyskają nowy aparthotel. To Bel Mare spod kreski AKO Architekci
Bel Mare fot. mat. prasowe
Międzyzdroje zyskają nowy aparthotel. To Bel Mare spod kreski AKO Architekci
Międzyzdroje zyskają nowy aparthotel. To Bel Mare spod kreski AKO Architekci
Międzyzdroje zyskają nowy aparthotel. To Bel Mare spod kreski AKO Architekci

Prace nad usytuowanym przy ul. Nowomyśliwskiej w Międzyzdrojach kompleksem budynków Bel Mare przebiegają szybciej niż zakładano. Niewykluczone, że zostanie on oddany do użytku jeszcze przed startem kolejnego sezonu. Za projekt odpowiada pracownia AKO Architekci z Gdańska.

REKLAMA

Choć od momentu przedstawienia koncepcji nowego centrum Międzyzdrojów minęło już kilka lat, realizacja inwestycji mocno przyspieszyła od momentu przejęcia jej przez warszawską firmę Prestige. – Jedno skrzydło aparthotelu Bel Mare ma już ma zakończony stan surowy, drugie właśnie kończymy, a i trzecie będzie niedługo zakończone – potwierdza Piotr Puchała, prezes Prestige. Posuwają się też prace nad ratuszem miejskim. Zakończono palowanie terenu i w najbliższym czasie przeprowadzona zostanie tam próba wytrzymałościowa.

Start przed sezonem 2018?

Deweloper deklaruje, że budynek uzyska pozwolenie na użytkowanie do końca września 2018 roku. Możliwość startu przed sezonem letnim byłaby dla wielu inwestorów dodatkową zachęta do zakupu apartamentu w Bel Mare. – Na pewno cieszylibyśmy się, gdyby udało się skończyć budowę przed kolejnymi wakacjami. Jednak nic na siłę – najważniejsza jest dla nas jakość. Chcemy, by inwestorzy otrzymali kompletny produkt, nawet jeśli okaże się, że będą musieli na niego poczekać do końca sezonu – zapewnia Piotr Puchała.

Bel Mare funkcjonować ma jako aparthotel. W projekcie aparthotelu znalazło się miejsce na liczące 4 tys. metrów kwadratowych patio. Na tej powierzchni mieścić się będą wodny park zabaw dla dzieci, scena, gdzie latem odbywać się będą zabawy i animacje, plac zabaw, miejsce z leżakami oraz kawiarnia. Co ciekawe, patio nie znajdować się będzie na wysokości drogi (tam umieszczone zostaną parkingi), a na poziomie +1. Sprawi to, że osoby korzystające z atrakcji obiektu, ukryją się przed wzrokiem ciekawskich przechodniów. Aby zapewnić odpowiednią trwałość budynku, deweloper zdecydował się na palowanie terenu oraz wzmocnienie jego konstrukcji.

Nowe serce Międzyzdrojów

Bel Mare jest częścią koncepcji nowego centrum Międzyzdrojów. W jej ramach władze miasta zaplanowały budowę nowego ratusza i placu miejskiego, a żeby sfinansować inwestycję sprzedały otaczające je tereny pod zabudowę hotelową i apartamentową. To projekt unikatowy na skalę ogólnopolską. W jego ramach od podstaw powstanie spójna architektonicznie i funkcjonalnie nowoczesna przestrzeń miejska.

Nowe centrum ma być bodźcem do dalszych przemian. – Naszą ambicją jest zmiana sposobu, w jaki turyści odpoczywają w Międzyzdrojach. Nadmorskie uliczki nie są przystosowane do obecnego natężenia ruchu samochodowego. Lokalizacja Bel Mare sprawia, że turyści mogą tam przyjechać, zostawić auto w podziemnym garażu (miejsc będzie więcej niż apartamentów) i wszędzie dotrzeć bez większego wysiłku pieszo. Jeśli podążą za nami inni deweloperzy, zarówno odwiedzający miasto, jak i jego mieszkańcy szybko odczują zmianę jakościową – zapowiada Piotr Puchała. Pozwoli to Międzyzdrojom jeszcze lepiej wykorzystać jeden ze swoich atutów, jakim niewątpliwie jest brak pieców węglowych i naturalna wentylacja, które sprawiają, że powietrze w mieście jest jednym z najczystszych w kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY