REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Miejsce do wypoczynku na tarasie Zachęty? Wystarczy zaprojektować

  • Autor: Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
  • 30 maj 2016 15:20
fot. Fotolia

Miejsce Projektów Zachęty oraz Michał Mioduszewski zapraszają do wspólnego projektowania i budowania mebli miejskich, które umożliwią gościom warszawskiej galerii odpoczynek na powietrzu, czy podczas spotkań i koncertów organizowanych na letnim tarasie.

REKLAMA

Przez cztery dni wszyscy chętni będą mogli wcielić się w role projektantów i realizować swoje pomysły w ulicznej pracowni zaaranżowanej na tarasie przy ulicy Gałczyńskiego 3. Do tego celu posłużą im proste narzędzia oraz styrodur — łatwy w obróbce, lekki, a zarazem wytrzymały materiał. Jest on idealny do tworzenia mebli miejskich — nie chłonie wody i szybko oddaje przekazywane mu ciepło, a na swojej powierzchni chętnie zapisuje ślady użytkowania.

Wszyscy uczestnicy będą mogli poczuć się w pełni twórcami tych rzeźbiarsko-użytkowych obiektów, które będą służyć przez całe lato na tarasie Miejsca Projektów Zachęty. Do akcji, Zachęta zaprasza każdego, niezależnie od wieku czy profesji, także rodziców z dziećmi.

Michał Mioduszewski to artysta, psycholog społeczny i animator działań kulturalnych. W 2010 roku w Parku Rzeźby na warszawskim Bródnie zapoczątkował działalność bezgotówkowego miejsca spotkań — Domku Herbacianego — i sąsiedzkiego kina na klatce schodowej. W tym samym roku w grupie studentów Pawła Althamera uczestniczył w Biennale Sztuki w Gwangju, a rok później w Moskwie. W 2013 podczas krakowskiego Grolsch Artboom Festival zainicjował bezpieniężną kawiarnię Cafe Fińska. Obecnie współtworzy 3 Pokoje z kuchnią — sąsiedzkie miejsce spotkań oparte na niefinansowej wymianie wiedzy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY