REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Miejsce przyjazne dla wszystkich

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 18 sie 2016 09:19
Miejsce przyjazne dla wszystkich
fot. Foster + Partners

Pracownia Foster + Partners wygrała konkurs na modernizację Slussen. To jeden z największych projektów urbanistycznych w Szwecji.

REKLAMA

Projekt News Slussen to wspólne przedsięwzięcie Foster + Parters i władz Sztokholmu. Inwestycja pochłonie 12 mld koron szwedzkich, ale przywróci do życia duży kwartał miejski.

Slussen to sztuczny przesmyk, który w XVII wieku oddzielił morze Bałtyckie od wód jeziora Mälaren. W XX wieku został zabudowany przez układ drogowy. Dziś cała konstrukcja jest w złym stanie, ale niedługo ma się to zmienić.

Nowy plan zagospodarowania przewiduje stworzenie całego kwartału oddanego mieszkańcom Sztokholmu i turystom. Powstaną nowe budynki publiczne, restauracje, kawiarnie i placówki kulturalne.

Projekt ma oddawać ducha nowej Szwecji. Pracownia chce postawić na ruch pieszych. Stąd duży plac, nazwany „Water Plaza”. Wokół niego powstaną powierzchnie handlowe i gastronomiczne, a także budynki kulturalne. Projektanci zamierzają także stworzyć system transportowy, który umożliwi dotarcie na miejsce.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY