REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Miejsce, w którym przeszłość i przyszłość współgrają w idealnej harmonii

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 24 mar 2017 11:57
Miejsce, w którym przeszłość i przyszłość współgrają w idealnej harmonii
fot. IMMOBEL Chambon Bruksela
Miejsce, w którym przeszłość i przyszłość współgrają w idealnej harmonii
Miejsce, w którym przeszłość i przyszłość współgrają w idealnej harmonii

Kompleks Chambon to była siedziba CGER (Caisse Générale d’Épargne et de Retraite), zlokalizowana w samym sercu Brukseli. Budynek został w pełni odnowiony, jako odpowiedź na rosnący popyt na wysokiej jakości powierzchnię w samym sercu stolicy Europy.

REKLAMA

Na kompleks Chambon, nazwany na cześć francusko - belgijskiego architekta, który zaprojektował słynny, układający się w kształcie litery "U" obiekt w stylu art deco, składają się budynki, będące perełkami architektury oraz zupełnie nowe bryły. Chambon został odnowiony z zachowaniem najwyższych standardów zrównoważonego budownictwa oraz wszechstronności obiektu. 60 proc. powierzchni kompleksu zajmują wysokiej jakości mieszkania, apartamenty, studia i pokoje studenckie, natomiast w pozostałej części znajdziemy przestrzeń biurową, handlową i dwa hotele.

Deweloper budynku, firma Immobel wraz z architektami z pracowni A2RC i Jasper - Eyers dali temu charakterystycznemu kompleksowi - dawnej siedzibie CGER z 1889 r. – drugą młodość, tworząc kompleks z ogólnym dostępem do dużej przestrzeni zielonej, który jest doskonałym miejscem do życia i pracy.

Historyczny kompleks Chambon zwyciężył w kategorii "Najlepsza Rewitalizacja" (Best Refurbished Building) w tegorocznej edycji konkursu MIPIM Awards 2017.

- Chambon był dla nas wyzwaniem, ale efekt, który osiągnęliśmy spełnia wymagania miasta oraz jego mieszkańców. Z tym samym zapałem i dyscypliną pracujemy nad warszawskim projektem CEDET – korzystając ze zdobytej wiedzy i wdrażając nasze najlepsze rozwiązania, by stworzyć obiekt najwyższej jakości - komentuje Rudi op ‘t Roodt, dyrektor techniczny Immobel. Do obiektów realizowanych przez Immobel w Polsce należą także inne znane projekty rewitalizacji unikatowej pod względem architektonicznym przestrzeni, takiej jak projekt Granaria, zlokalizowany w północnej części Wyspy Spichrzów w Gdańsku, który deweloper prowadzi w partnerstwie publiczno - prywatnym z miastem Gdańsk.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY