REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Miejski Park Odkrywców powstanie w Zielonej Górze

  • Autor: PAP
  • 23 cze 2017 09:02
fot. pixabay.com

Za niespełna rok mieszkańcy Zielonej Góry będą mogli aktywnie wypoczywać w Miejskim Parku Odkrywców, który powstanie w Dolinie Gęśnika – niewielkiej rzeczki płynącej niedaleko centrum miasta.

REKLAMA

Inwestycja będzie kosztowała prawie 8,2 mln zł, a jego realizacja ma zakończyć się w kwietniu przyszłego roku - poinformowała PAP Monika Zapotoczna z Biura prezydenta Zielonej Góry.

"Ideą przedsięwzięcia jest stworzenie miejsca, w którym zielonogórzanie i turyści będą mogli miło i aktywnie spędzić czas, mając możliwość wyboru wielu form rekreacji. Nie mniej ważna jest estetyka tej części miasta" - powiedziała PAP Zapotoczna.

Zakres prac obejmuje podzielnie Parku na cztery strefy. Na terenie tzw. rodzinnej przestrzeni aktywności znajdą się polany piknikowe, miejsca do plażowania i na ogniska czy łąki z kwiatami.

Nieopodal będą ogrody tematyczne z budkami dla ptaków, ogródkami warzywnymi i sadami dostępnymi dla wszystkich mieszkańców.

Trzecim elementem Parku stanie się strefa sportowo-zabawowa. Tutaj będzie park linowy, zjeżdżalnie dla sanek, siłownia zewnętrzna i plac zabaw dla psów.

Dopełnieniem przestrzeni rekreacyjnej staną się ścieżki piesze i rowerowe, miasteczko ruchu, kładki nad rzeczką oraz mała architektura.

Przedsięwzięcie zostanie w 85 proc. sfinansowane z funduszy europejskich w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Zielonej Góry ujętych w Regionalnym Programie Operacyjnym Lubuskie 2020. Pozostałe 15 proc. miasto wyłoży z własnego budżetu.

Miejski Park Odkrywców wykona Inwestycyjna Grupa Budowlana Sp. z o.o. z Sosnowca.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY