REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Miejski pasaż obok biurowca Nowogrodzka Square

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 kwi 2017 13:04
Miejski pasaż obok biurowca Nowogrodzka Square
Nowogrodzka Square fot. mat. prasowe
Miejski pasaż obok biurowca Nowogrodzka Square
Miejski pasaż obok biurowca Nowogrodzka Square

Dobiega końca budowa fundamentów biurowca Nowogrodzka Square, wznoszonego przez Yareal w ścisłym centrum Warszawy. Deweloper stworzy również pieszy pasaż miejski, który po raz pierwszy w historii połączy w tym miejscu Aleje Jerozolimskie z ul. Nowogrodzką. Budowę swojej flagowej inwestycji - powstającej wśród zabytkowych kamienic z lat 30-tych XX wieku - Yareal rozpoczął jesienią ubiegłego roku.

REKLAMA

Istniejąca od kilkudziesięciu lat dziura urbanistyczna przy Al. Jerozolimskich 93 zostanie uzupełniona pierzeją nowego budynku, oraz przyjaznym pasażem, pomiędzy Al. Jerozolimskimi i ul. Nowogrodzką. Obecnie trwają intensywne prace - obejmujące podziemną, parkingową część budynku i pasaż przed biurowcem Nowogrodzka Square - które zakończą się za kilka tygodni, kiedy na placu budowy pojawią się pierwsze dźwigi. Stan zero dla garażu na 148 samochodów oraz strop nad parterem budynku będą gotowe późną wiosną.

- Razem z nowoczesnym budynkiem, który z wielką dbałością został wpasowany w historyczny kontekst otoczenia, tworzymy tak oczekiwaną przestrzeń publiczną, jakiej nigdy w tym miejscu nie było. Wejście do biur znajdzie się od strony pasażu, który będzie doskonałym miejscem, aby się zatrzymać, usiąść i odpocząć przy kawie w cieniu drzew. Powstanie wspólna przestrzeń, bez sztywnej granicy wnętrza budynku i placu przed nim. To jeden z elementów najwyższej jakości warunków do pracy w biurowcu Nowogrodzka Square – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska. - Na siedmiu kondygnacjach powstanie 11 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A oraz 500 mkw. dla usług i handlu, które zajmą parter budynku – dodaje.

Dzięki zastosowaniu przeszklonych witryn do samego chodnika, architekci podkreślili wzajemne przenikanie się wnętrza parteru z szerokim pasażem, co zapewni wrażenie lekkości budynku. Przestrzenie zewnętrzne powstaną też na najwyższej kondygnacji na rozległych tarasach, które pozwolą najemcom ostatniego piętra nie tylko na podziwianie warszawskiego skyline’u, ale również na organizowanie niewielkich eventów pod gołym niebem.

- Zaprojektowaliśmy efektowny, nowoczesny biurowiec, który we współczesny sposób koresponduje z przedwojenną architekturą najbliższego otoczenia. Nowogrodzka Square będzie sąsiadować z modernistycznym, przedwojennym gmachem Wojskowego Instytutu Geografii (Al. Jerozolimskie 97). Charakterystyczna wieża zegarowa Instytutu inspirowała nas przy projektowaniu narożnika biurowca. Chcieliśmy, aby te dwa budynki nawiązywały do siebie architektonicznie - wyjaśnia współtwórca projektu Nowogrodzka Square, Stanisław Rewski z pracowni Hermanowicz Rewski Architekci.

Budynek Nowogrodzka Square zyska szlachetną elewację z surowego betonu uzupełnioną półprzejrzystym kamieniem. Dzięki takiemu zabiegowi zarówno w nocy jak i w dzień budynek będzie pięknie przeświecał, a po zachodzie słońca plac pozostanie jasnym, przyjaznym miejscem zachęcającym do odwiedzin.

Każde z pięter Nowogrodzka Square zaoferuje 1500-do 2000 mkw. funkcjonalnej i łatwej do zaaranżowania powierzchni biurowej. Najemcy będą mogli wprowadzić się do budynku wiosną 2018 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY