REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Miejskie przestrzenie przyszłości

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 25 sie 2017 09:25
Miejskie przestrzenie przyszłości
Hoxton

Anthology Deptford Foundry i Hoxton Press to nowe projekty deweloperskie w Wielkiej Brytanii. Inwestycje są tworzone przede wszystkim z myślą o użytkownikach. Oraz jak najwyższej funkcjonalności.

REKLAMA

Projekt Anthology Deptford Foundry ruszył w maju 2016 roku. Na kilku tysiącach metrów kwadratowych powstają mieszkania oraz lokale handlowo-usługowe. Projektanci zadbali o odwzorowanie starej, poprzemysłowej zabudowy. Stąd tradycyjne cegły oraz... metalowe elementy.

Kompleks urbanistyczny powstaje wokół starej, wiktoriańskiej linii kolejowej. Tory pozostały do dziś i staną się podstawą do tworzenia nowych przestrzeni miejskich. Place i strefy ogólnodostępne staną się miejscem do prezentacji swoich dzieł przez lokalnych artystów. 

Inwestycja jest obecnie zrealizowana w 30 proc. Planowana data oddania do użytku to jesień 2019 roku.

Drugim projektem w Londynie jest Hoxton Press. To dwa wieżowce zaprojektowane przez architekta Davida Chipperfielda oraz pracownię Karakusevic Carson Architects. Oprócz naturalnie imponujących widoków, budynki będą symbolem rewitalizacji rejonu Colville. To tu powstała jedna z pierwszych drukarni w Londynie.

W ramach projektu, oprócz mieszkań, powstaną restauracje, bary i galerie sztuki. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY