REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Mieszkańcy Gdyni mają ważny głos w sprawie rewitalizacji

  • Autor: gdynia.pl
  • 02 lut 2016 11:08
Mieszkańcy Gdyni mają ważny głos w sprawie rewitalizacji

Mieszkańcy Gdyni po raz kolejny mogą uczestniczyć w podejmowaniu bardzo ważnych, dla życia miasta, decyzjach. Od dwóch lat z powodzeniem realizowane są projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. W tym roku kolejnym programem, który miasto przeprowadzi, we współpracy z Radami Dzielnic, jest konkurs „Piękna dzielnica".

REKLAMA

Ruszają konsultacje społeczne, które pomogą ustalić ostateczny kształt programów rewitalizacji dla wybranych dzielnic Gdyni.

Planowana rewitalizacja obejmuje dzielnice: Witomino - Radiostacja (zachodnia część), dawna wieś Oksywie z ulicami Dickmana i Śmidowicza, Chylonia - rejon ulic Opata i Zamenhofa oraz Pekin.

Celem konsultacji, jest zebranie uwag i opinii dotyczących zaproponowanych obszarów. Skierowane są w szczególności do mieszkańców planowanego obszaru rewitalizacji oraz właścicieli, użytkowników wieczystych nieruchomości i podmiotów zarządzających nieruchomościami znajdującymi się na tym obszarze, podmiotów prowadzących lub zamierzających prowadzić tam działalność gospodarczą lub społeczną, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz innych osób zainteresowanych tą tematyką. Bardzo ważną rolę w tym procesie mają do odegrania rady dzielnic. Spotkania konsultacyjne zostaną przeprowadzone do 29 lutego 2016 r. Łącznie będzie pięć takich spotkań, cztery w poszczególnych dzielnicach.

Harmonogram spotkań dostępny jest na stronie gdynia.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY