REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Mieszkańcy Lublina wybiorą kolor mostu

  • Autor: UM Lublin
  • 29 sty 2016 12:02
Mieszkańcy Lublina wybiorą kolor mostu
Most na Bystrzycy: kolorystyka rekomendowana przez Radę Kultury Przestrzeni
Mieszkańcy Lublina wybiorą kolor mostu
Mieszkańcy Lublina wybiorą kolor mostu
Mieszkańcy Lublina wybiorą kolor mostu

Od mieszkańców Lublina będzie zależało, jaki kolor będzie miał nowy most na Bystrzycy, budowany w ciągu ul. Muzycznej. Miasto przez cały luty czeka na głosy za jedną z trzech proponowanych opcji kolorystycznych.

REKLAMA

Pierwotnie projektant mostu proponował kolor żółto-niebieski, jednak takie rozwiązanie wzbudziło wątpliwości mieszkańców. Dlatego Miasto zwróciło się do Rady Kultury Przestrzeni o zaproponowanie innych opcji kolorystycznych. Pod ocenę mieszkańców trafiają 3 propozycję Rady Kultury Przestrzeni, w których most ma kolor naturalnego betonu, a elementy stalowe: czerwone, granatowe lub szare.

Miasto czeka na opinie do końca lutego. Rada Kultury Przestrzeni rekomenduje wybór wariantu pierwszego, czyli mostu w kolorze naturalnego betonu z czerwonymi elementami stalowymi.

Budowa ul. Muzycznej rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. Aktualnie prowadzone prace polegają na stabilizacji gruntu, po którym pobiegnie droga. Na placu budowy znajdują się 3 palownice, a każda z nich przy sprzyjających warunkach atmosferycznych jest w stanie "wbijać" 120 betonowych pali dziennie. W tym momencie wykonanych zostało blisko 2000 pali z 7400 wszystkich przewidzianych w ramach tego etapu prac.

Ten etap zadania powinien zakończyć się do końca lutego. Wtedy rozpoczną się roboty mostowe. Nawet w marcu może rozpocząć się wzmacnianie terenu w miejscach, gdzie później oprze się konstrukcja mostu. Zaczną się też prace przy kanalizacji deszczowej od rzeki w kierunku ul. Narutowicza. Kanalizacja ta będzie odwadniała rejon skrzyżowania z ul. Nadbystrzycką i ul. Głęboką. Wtedy też będą zaczynać się prace związane z przebudową gazociągów i wodociągu.

W przyszłości ul. Muzyczna będzie obsługiwała Dworzec Metropolitalny, a wcześniej skorzystają z niej m.in. kibice Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Będzie miała 757 m długości i zaczynać się na przedłużeniu ul. Stadionowej w rejonie Areny Lublin, by z drugiej strony połączyć się ze skrzyżowaniem ul. Narutowicza, ul. Nadbystrzyckiej i ul. Głębokiej, które także przejdzie modernizację. W ramach inwestycji powstanie nowy most na Bystrzycy. Będzie to ulica jednojezdniowa, z czterema pasami ruchu, z których dwa skrajne będą przeznaczone dla transportu zbiorowego.

Wartość inwestycji to blisko 42 mln zł. Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm: PRD Lubartów i Intop Tarnobrzeg.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY