REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Mikroprzedsiębiorca Roku 2015: Pracownia Zieta Prozessdesign wyróżniona

  • Autor: Propertydesign.pl / wroclaw.pl
  • 30 cze 2015 10:29
Mikroprzedsiębiorca Roku 2015: Pracownia Zieta Prozessdesign wyróżniona
Oskar Zięta, fot. zieta.pl

Zieta Prozessdesign, wrocławskie studio projektowe mebli, wykorzystujące najnowsze zdobycze technologiczne znalazło się w gronie 30 laureatów XI edycji konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2015.

REKLAMA

Mikroprzedsiębiorca Roku to konkurs, organizowany przez miasto Wrocław, którego celem jest nagradzanie właścicieli przedsiębiorstw prowadzących z sukcesem tradycyjny lub nowoczesny biznes, zakorzenionych w lokalnych społecznościach. W 2015 roku, po raz 11 zorganizowano go dla firm, które zatrudniają mniej niż 10 pracowników, których roczny obrót lub całkowity bilans roczny nie przekracza 2 milionów euro - czytamy w oficjalnym portalu miejskim wroclaw.pl

– Tegoroczna, XI już edycja konkursu, znakomicie obrazuje potencjał polskich mikroprzedsiębiorstw. Każdy z tegorocznych laureatów wykorzystuje w swojej działalności innowacyjne technologie, niejednokrotnie tworząc nowatorskie rozwiązania. Wybór zwycięzcy z roku na rok staje się coraz większym wyzwaniem, zarówno biorąc pod uwagę liczbę nadsyłanych zgłoszeń, jak i ich wyjątkowość – podkreśla Krzysztof Kaczmar, prezes zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy. W tym roku do konkursu zgłosiła się rekordowa liczba ponad 500 mikrofirm z całej Polski.

Założone przez Oskara Ziętę studio projektowo – inżynieryjne Zieta Prozessdesign jest interdyscyplinarnym zespołem składającym się z architektów, projektantów, inżynierów i technologów. Ich stałym współpracownikami są psychologowie, biolodzy, naukowcy i wielu specjalistów z innych dziedzin w celu tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Takim rozwiązaniami są technologie FiDU oraz 3+, służące stabilizacji blachy różnych metali. Dzięki tym procesom materiał jest w stanie pokazać swoje prawdziwe oblicze a każdy produkt posiada unikatową, bioniczną formę.

Działalność projektowa Zieta Prozessdesign była wielokrotnie nagradzana najważniejszymi wyróżnieniami w dziedzinie designu, m.in. Designpreis der Bundesrepublik Deutschland Award, Red Dot oraz Audi Mentor Preis, nominacja do Schweizer Design Preis. Z Zieta Prozessdesign współpracowały takie marki jak: Audi, Architonic, Ballantine’s, Pirelli, Victoria & Albert Museum. Stołek PLOPP Można znajduje się między innymi w stałej ekspozycji monachijskiej Pinakoteki czy paryskiego Centrum Pompidou wśród dwunastu krzeseł, które zmieniają współczesne projektowanie.

Oskar Zięta ukończył studia na wydziale architektury Politechniki Szczecińskiej w 2000 roku. Nastepnie otrzymał stypendium naukowe na ETH w Zurychu. Studia podyplomowe ukończył w 2002 roku w katedrze Computer Aided Architectural Design (CAAD) prowadzonej przez profesora Ludgera Hovestadta, gdzie rozwinął swoje umiejętności w projektowaniu sterowanym komputerowo i nowoczesnych technologiach produkcyjnych CNC.

W 2010 roku studio Zieta Prozessdesign otworzyło swoje biuro we Wrocławiu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY