REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Miliard na rewitalizację Łodzi

  • Autor: UM Łódź
  • 27 lut 2017 10:22
Miliard na rewitalizację Łodzi
fot. shutterstock

Łódź przeznaczy 500 mln zł z budżetu miasta na rewitalizację ośmiu kwartałów w centrum miasta, a drugie tyle wyniesie wsparcie unijne.

REKLAMA

Zbliżamy się do końca kolejnego etapu prac nad rewitalizacją obszarową 8 kwartałów w ścisłym centrum miasta. Podpisujemy ostatnie wnioski o dofinansowanie programu z środków Unii Europejskiej, a komplet ogromnej dokumentacji do końca lutego ma trafić do Urzędu Marszałkowskiego - poinformował wiceprezydent Łodzi Wojciech Rosicki.

Kwota przeznaczona na działania rewitalizacyjne na obszarze śródmieścia od pl. Wolności do al. Mickiewicza wynosi prawie miliard złotych, z czego 500 mln zł wyniesie wsparcie unijne.

Jak podkreślił Marcin Obijalski, dyrektor Biura ds. Rewitalizacji UMŁ, równie ważne w całym procesie rewitalizacji są działania prospołeczne, które dotyczą ożywienia tego terenu, nadania mu nowych funkcji kulturalnych i rozrywkowych oraz aktywizacji mieszkańców także w sferze przedsiębiorczości.

Pierwsze przetargi zostały już przeprowadzone, m.in. na remont kilku kamienic w pobliżu Nowego Centrum Łodzi, a na kolejne inwestycje będą sukcesywnie rozpisywane przez Zarząd Inwestycji Miejskich - informuje oficjalny portal miejski Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY