REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Mistrz architektury Bertrand Schippan z wykładem w Polsce

  • Autor: SARP
  • 22 paź 2014 11:22
Mistrz architektury Bertrand Schippan będzie miał wykład w Katowicach, fot. Fotolia

Bertrand Schippan od 7 lat pracuje w holenderskim biurze MVRDV, gdzie pełni funkcję architekta prowadzącego i kieruje najważniejszymi projektami francuskimi. Prowadzi również pracownię MLBS Architects. W dniach 19-26 października, Bertrand Schippan wystąpi w roli tutora podczas Ogólnopolskiego Spotkania Studentów Architektury, które odbywa się w Katowicach.

REKLAMA

Podczas projektowania różnej skali budynków Shippan wytworzył własne indywidualne podejście do architektury. Wykorzystał je między innymi w projekcie „Grand Paris”, gdzie reprezentując MVRDV współpracował z innymi czołowymi pracowniami architektonicznymi nad rozwojem przestrzeni Paryża.

Projekty Bertranda Schippana, realizowane wraz z Michalem Labory, spotkały się z pozytywną reakcją i były publikowane w popularnych portalach architektonicznych, takich jak Archdaily, DesignBoom, czy Archiscene. Tajlandzki magazyn B1 opublikował projekt muzeum w Buenos Aires, natomiast projekt mostu-tulipana w Amsterdamie ukazał się w chińskiej książce „Footbridge Architekture”.

W dniach, 19-26 października, Bertrand Schippan wystąpi w roli tutora podczas Ogólnopolskiego Spotkania Studentów Architektury, które odbywa się w Katowicach. Podobnie jak inni polscy i zagraniczni architekci, poprowadzi grupę studentów pracujących nad problemem katowickich pustostanów. Podczas wykładu w ramach cyklu Mistrzowie Architektury, opowie zarówno o swojej pracy w MVRDV, jak również o doświadczeniach z własnej działalności w ramach MLBS Architects.

Wykład z cyklu Mistrzowie Architektury organizowany przez SARP odbędzie się w nowej siedziby Muzeum Śląskiego w dniu 23.10.2014 br (godz. 19). Będzie okazja zobaczyć z bliska jedną z najnowszych realizacji architektonicznych w naszym mieście.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY