REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Mistrzowski wykład założyciela ACME, Friedricha Ludewig’a

  • Autor: SARP Katowice
  • 21 lis 2014 09:54
Mistrzowski wykład założyciela ACME, Friedricha Ludewig’a
SARP Katowice zaprasza na wykład założyciela ACME, Friedrich Ludewig’a, fot. Fotolia

‘Acme’ w języku angielskim oznacza punkt szczytowy, kulminację, symbol perfekcji. Nie dziwi więc fakt, że zaproszona pracownia z Londynu nie idzie na kompromisy – tworzy oryginalne, często nietuzinkowe projekty, niejednokrotnie według własnych wytycznych, co przynosi im uznanie i liczne nagrody (m.in. Nagroda Royal Institute of British Architects’ dla realizacji Hunsett Mill za doskonałość w architekturze) .

REKLAMA

Co więcej sposób, w jaki ACME pnie się na szczyt, jest również mistrzowski i wyjątkowy – ich priorytetem są wyłącznie konkursy. Tylko w tym roku zdobyli pierwsze nagrody w czterech znaczących międzynarodowych konkursach w Rosji, Wielkiej Brytanii i Niemczech, a pięć innych wygranych w poprzednich latach weszło w fazę realizacji.

Od 2007 roku, kiedy jeden z dyrektorów Foreign Office Architects, Friedrich Ludewig wraz z kilkoma współpracownikami założył ACME, pracownia urosła do obecnych rozmiarów 45 architektów, reprezentujących 15 różnych narodowości. Żartują, że chcą zawładnąć światem, jednak wydaje się, że ich słowa należy traktować poważnie – kilka miesięcy temu ACME otworzyło swój oddział w Sydney, pracownia przeniosła się do nowej siedziby w Londynie i trwają poszukiwania lokalizacji dla placówki w Berlinie.

SARP Katowice zaprasza na mistrzowski wykład założyciela ACME, Friedrich Ludewig’a, który odbędzie się w Sali Audytoryjnej ING Banku Śląskiego, 27-ego listopada o godzinie 19.00.

Wykład z cyklu: Mistrzowie Architektury
Friedrich Ludewig | ACME Architects
27.11.2014, czwartek, godz. 19.00
Sala Audytoryjna ING Bank Śląski, Katowice, ul. Sokolska 34

Przez wzgląd na duże zainteresowanie wykładami, SARP Katowice prosi o potwierdzenie chęci udziału w wydarzeniu drogą mailową.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY