REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Młyny Toruńskie coraz piękniejsze

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 lut 2017 09:52
Młyny Toruńskie coraz piękniejsze
Młyny Toruńskie. Wizualizacja RDV/Architekci. Fot. torun.pl

Pod koniec 2019 r. nie do poznania zmieni się Mokre Przedmieście w Toruniu. Wyremontowane zostaną kolejne budynki Młynów Toruńskich. Obecnie trwają przygotowania do podpisania umowy o dofinansowanie. Niebawem miasto ogłosi przetarg na wyłonienie wykonawcy adaptacji.

REKLAMA

Jak informuje toruński magistrat z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego płyną dobre wieści w sprawie dofinansowania projektu, złożonego przez miasto w październiku 2016 r. Centra Innowacyjnej Edukacji, tzw. Minikoperniki, podprojekt adaptacji budynków przy ul. W. Łokietka w Toruniu na potrzeby Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zostanie wsparte środkami europejskimi w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Koszty inwestycji oszacowano na kwotę niemal 18 mln zł. Miasto wystąpiło o dofinansowanie w wysokości ponad 12,4 mln zł.

Projekt zakłada przeprowadzenie gruntownego remontu dwóch budynków, które w przeszłości pełniły funkcję administracyjno-mieszkalną. Po zakończeniu robót budowlanych wprowadzą się do nich Młyny Wiedzy, które zajmą się wyposażaniem nowych przestrzeni na potrzeby działalności kulturalnej.

Powstanie m.in. interaktywna wystawa stała, adresowana w szczególności do młodych ludzi. Utworzone zostaną sale modułowe, z możliwością czasowej modyfikacji na powierzchnie warsztatowe, pokazowe, szkoleniowe czy konferencyjne. W odnowionych obiektach znajdzie się również miejsce pod dodatkową infrastrukturę w postaci czytelni książek i czasopism popularnonaukowych.

Goście centrum będą mogli nie tylko zwiedzać ekspozycję czy wziąć udział w warsztatach kulturalno-edukacyjnych, ale również uczestniczyć w spotkaniach, dyskusjach, pokazach oraz innych wydarzeniach kulturalnych, organizowanych także w godzinach wieczornych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY